• fransizlarin buche de chevre dedikleri peynirmis.

her kim ne diyorsa desin ilgilenmemekle beraber

%100 kesi sutunden mamul taze peynir sinifindaki 10 nomero peynir.

supper.

reklam gibi olursa da olsun;

http://www.baltali.com.tr/…erimiz-baltali-bus-4.htm

baskasina da rastlamadim zaten.
  • dlc öküzgözünün yeni arkadasi.

iyi anlasmislardir, hayirlisi artik.
  • çökelekten sonra çok sasık. çubuk'la uyumu da sıfır.
  • baltalı nam markanın tutku ile sevdiğim ürünlerinden. bir gün imalatı durdurmaya karar verirlerse bana maya ve tarif yollasınlar. evde keçi beslemeyi bile düşünebilirim.
  • şarapla birlikte mükemmel giden peynirdir. ilginçtir hiç bi arkadaşım beğenmedi bu peyniri, neyse bana daha çok kalıyor böylece
  • büşra peynir yaparsa adı büş peyniri olur...
  • %100 keci sütünden yapilma fransiz menseili peynir. büş dö şevro olarak tellaffuz edilir. bûche de chèvre olarak yazilir.

parmak kalinliginda dilimlenip yagli kagit üzerine büs'leri diziyoruz. bebiklerin üzerlerine bal döküp ceviz parcalari serpistirerek firinliyoruz. cok degil, azcik isinana kadar kaliyorlar firinda. miiikemmel oluyor ve her seyin yanina iyi gidiyor. rokayla da iyi gidiyor. sarap-peynir sunumlarinda guzel bir alternatif. yaz bir kenara.
  • baltalı'nın türk tipini yaptığı peynir. çok da güzel yapıyorlar. memleketinde gayet makul fiyatlara temin edilen peynirlerin ülkemizde kilosu 200 tl'den satılmasına ayar olan biriyim, bu açıdan rani, baltalı gibi nitelikli üreticilerin yabancı peynirleri ülkemizde üretmesine çok sıcak bakıyorum, çok iyi yapıyorlar ve çok daha makul fiyata temin etmemizi sağlıyorlar.

urla tempus gibi baskın gövdeli kırmızı şaraplarla deneyiniz.
  • müthiş peynir

tarif: dilimleyip kekik nane kırmızıbiber ile yüzeylerini harmanlayıp metal bir tavaya yerleştiriyorsunuz, ardından fırına atıyorsunuz ısınana kadar. 5-10dk sonra tavayı ocağa koyup üzerine soğuk sıkım zeytinyağı döküyor ve yine 5-10dk orta ateşte kızartıyorsunuz her iki yüzünü.
  • hani bazen çok çikolata yemeyeyim, çok kalori almayayım, alerji olmayayım, bitmesin filan diye daha fazla lezzetine varmak için bitteri damağa yerleştirip emersin ya, hah işte büş de bitterin peynir versiyonu. öyle bir lezzet ki, bitmesin damaktaki hali..
hesabın var mı? giriş yap