• birinde efendi efendi oturur nereye gidecekseniz gidersiniz. digerinde uc santim daha genis koltuk ve iki gidim ekstra ikram icin "arka tarafta" oturanlarin en az iki kati para odersiniz.
  • aralarında yer yer büyük farklar olan, kimi zaman ise fiyatı dışında hiçbir fark bulunmayan bilet tipleri. öyle ki kimi yurtiçi uçan uçaklarda koltukların bile farkı yoktur. sadece arada bir perde vardır. ünlülerin falan halkla muhattap olmaması ve rahatsız edilmemesi için business -koltuklar arkadakilerle aynı olsa bile- çok mantıklı ama kişiyi tanıyan bilen yoksa yurtiçi 45 dakikalığına business'ta uçmayı saçma buluyorum.
  • komik olmaya çalışan yazarın açtığı başlık.
  • bıktık amk portakal suyu esprisinden, cem yılmaz olmasa ne söyleyecektiniz acaba.
  • business class'da bileti sirket aliyordur, economy class'da kendin aliyorsundur.

cok zenginler istisnadir. ibnelik yapip kaideyi bozmasinlar.
  • business class ta gideceğiniz yere uçar economy class ta gidersiniz.
  • hayatinda hic oversea ucus yapmamis insanlar mumkunse business ve ekonomi ayrimi hakkinda yorum yapmasinlar. defalarca oversea ucmus birisi olarak soyleyebilirim ki, business candir can.
  • oversea olayına katılıyorum zira 4 saat ve üstü uçuşlarda business şart.hatta firmalar bu konuda biraz daha kaliteyi artırabilirler.sen beni otobüsvari sistemin olan economy de 10 saatten fazla uçuruyosun yapma eziyettir bu insana
  • gidilecek noktaya biraz daha önce ve rahat giden business classdır. economy, dar koltuklarda biraz daha geç girebilir istenilen yere.

edit: i yerine ı
  • business class'ta gideceginiz yere vardiginizda uykunuzu almis, kafayi dinlendirmis, toplantiya girmeye hazir haldesinizdir. eger sirket sizi red eye ucurup, iner inmez calismanizi bekliyorsa biznız klas gonderir. economy class'tan kafanizin icinde filler sikisiyor gibi inersiniz, islevsel hale gelmek icin vardiginiz yerde bir gece uyursunuz.
hesabın var mı? giriş yap