• eskiden ne kadar aptal olduğumuz,yaptığımız salaklıkların farkına varmak da bunlardan biridir. ne demek istediğimi daha iyi anlamak için facebook profilinizi açın ve 3-4 sene geriye gidin ve yazdıklarınızı,yorumlarınızı okuyun.
  • yarrak. afedersin. kalktı mı bi genç yaşlı kadın erkek herkesin gözü onda. farkedilmeyecek gibi değil.
  • milliyetçiliğin bir hastalık olduğu ve tedavi edilmezse savaşa kadar yolunun olduğu, halkların ezilmesinin asıl nedeninin milliyetçiliğin bokunu çıkartanların başka halkları görmezden gelmesinin ya da düşman görmesinin sonucu olduğu .
    ha bir de antimilitaristmişim ama bir ara ortaokuldaki enfes türk milliyetçiliği kafasıyla yazılan tarih kitaplarından dolayı militaristtim bizi tsk'nın kurtaracağını falan zannederdim ama 12-14 yaş arası be. benim bi suçum yok dimi?
  • meme lan memedir o. böyle tombikto.
  • insanların başka yüzlere de sahip olabileceği.
  • küçüldüğünün farkına varmaktır. sanki dünya her sene biraz daha hızlı dönüyor güneşin etrafına dedirtir.hayallerini kaybetmektir bazen, bazen de daha az gulmektir, daha zor mutlu olmak, mutlu olmak için daha çok neden aramaktır. topitop denen çubuklu yuvarlak yalama şekerinin bir anlamının kalmaması belki. büyümek boka sarmaktır.
  • küçükken yaşadığınız evin sokağının aslında kocaman değil, daracık bir sokak olması
  • dünya'nın mantık ve bilim üzerinde değil, insan egosu üzerine yönetildiği gerçeği. çocukken sorardım, neden sokaklar araba dolu ve insanlar otobüs duraklarında otobüste binecek yer bulamıyorlardı.
    sonradan öğrendim ki insan egosu her şeyin üzerindeymiş, öyle ki; ürünler, reklamlar, binlerce insanın uğruna öldüğü değerli taşlar, hatta gündelik hayatımız bile insanlığa değil insan egosuna hizmet ediyormuş.
  • çalışma hayatında kimsenin mesai saatleri içerisinde tam performans çalışmadığı gerçeği. küçükken robot gibi çalışan insanlar hayal ederdim, sonradan öğrendim ki ortalama zekaya sahip halinden memnun tipler, günde iki saat kendini işe vererek çalışıyorlarmış.
hesabın var mı? giriş yap