şükela:  tümü | bugün
 • kanal daha önemli kanal, sadece rant olan semtler dönüşümde, aldığımız tek tedbir ceset torbası stoklamak.
 • çok etkili olacak depremdir.

  saturn-uranus-pluto temalı bir sosyolojik deprem anlatımı:
  astrolojide saturn vardır, kişiyi kötü eğilimleriyle, yanlış fikirleri ve kararlarıyla transit yaptığı hayat alanlarıyla sınar.
  - mesela aldatma eğiliminiz vardır, aldatırsınız, 3 yıl sonra saturn transiti gelince tekrar aldatırken yakalanırsınız, süper bir nafaka yiyerek donunuza kadar alır karşı taraf. sonra şanssızım dersiniz.
  şanssız falan değilsiniz şerefsiz bir yavşaksınız. kendi düşen ağlamamalı, yanınıza kar kaldığını düşündüğünüz yaptığınız davranış götünüze girmiştir. şemsiyeyle uğraşmayı brakıp yanlışı bırakmak en akıllıcası.

  ola ki aynı yanlışa devam ettiniz, fırsat buldunuz, 2. karınız alacak bişey bulamaz dediniz vs hayat aynı devam ediyor.
  burada saturnun abisi uranus var. uranüs ani değişim demek-bazen kaza demek-
  uranus hayatınıza dokunur ve rusa giderken lüks bmwli bir iyi orospu çocuğu size çarpar, 1 kolunuz kopar ve ağzınıza sıçılır, beden şekliniz bir değişir. bazen bu psikolojik travmayla olur, keşke tır çarpsaydı dersiniz.

  bu da oldu ve akıllanmadınız, viagra vs alıp 3. karınızı aldatıyorsunuz..... yıllar içinde biriken karma enerjisi ile diğerlerinin abisi pluton gelir. pluton ölüm-yokoluş-değişim ve yeniden doğuş demek.

  pluto basitce sizi öldürür, kişiliğiniz ölebilir, gerçekten kaza geçirip ölebilirsiniz, siz afrikaya gitmeden mokoko kabilesi gelip evinizde sizinle sevişebilir, işte bunlara bu durumlara pluto deriz. yapcak birşey de kalmaz. bu noktaya gelmek için ısrar ve inatla yanlışı seçmeniz gerekir

  işte bu 3lüyü sadece aldatma eğilimi üzerinden böyle anlatabiliriz, gerçekte herşeyde ortaya çıkabilir bunlar.
  verdiğiniz oylar, desteklediğiniz gruplar ..... aslında sadece ahlaki yapı enerjiniz birikerek size geri dönüyor. bazen aynı formda bazen çok farklı formda.

  büyük istanbul depremi nedir? saturn değildir, benim bildiğim kadarıyla saturn 17 ağustos 1999da simgesel ifade yaptı. belki uranus belki de pluton olacak bir enerji birikimidir istanbul depremi.

  istanbul yerel seçimleri ve genel seçimler ısrarla rantçılığı seçti durdu, yılların sosyal etkileri de birikti. bakalım büyük deprem nasıl olacak.

  ek olarak bildiğim kadarıyla astroloji ile 17 ağustos depremi önceden tespit edildi, bu tespitin bi boka yaramaması insanoğlunun bir utancı bence, belki bugün bir astrolog büyük istanbul depremini tespit edebilecek kapasitede ama maymunların birbirini anlamsızca dövdüğü kültürde (bkz: 5 maymun deneyi) ne boka yarayacak ki...

  2024de olabileceği tahminler arasında
 • depremle ilgilenen ordinaryus profesör arkadaşıma göre; 30 yıl içinde bla bla vesaire.

  (bkz: küsüratlı vereyim de inandırıcı olsun)

  2015 yılında tüm marmara denizi denizi tarandı, santim santim üstelik gözlerimle gördüm ve iletişim kurdum, o an ki işim yüzünden.

  deprem dediğimiz hadise için yüzdelik veremeyiz. enerji zaten şu an bile birikiyor. ne kadar sonra olur ise o kadar yıkıcılığı artacak. umarım uzak bir zaman diliminde olur lakin sanmıyorum. çok uzun zamandır fay deaktif ama boş boş durmuyor. yüzdelik dilimlere, çakma proflara, hisseden insanlara inanmayın.

  deprem çantanızı hazırlayın, korunaklı bir semt ve apartmana taşının, deprem sonrası planlarınızı yapın. ışık görmüş tavşan gibi kalacaksınız zaten. basit bir deprem sonrası bile iletişimin çöktüğünü hatırlayın, cebinizdeki aletlere güvenmeyin. hem zevk hem tecrübe için kamp tecrübesi edinin. yani nasıl olsa gelmez demeyin. birgün gelecek. yakın veya uzak gelecek.

  not: 99 depremi sonrası, 2008 yılında istanbul'dan kaçan müstakil, bahçeli ve tek katlı prefabrike evde oturan yazar beyanı.
 • fırtına öncesi sessizliği anımsatıyor bana. nedense içimde çok yakın bir tarihte olacakmış hissiyatı var. umarım tek seferde çok şiddetli değilde parçalar halinde şiddeti düşük şekilde gerçekleşir.
 • maalesef yine herkesin unuttuğu, kıyıda köşede bekleyen deprem çantalarındaki eşyaların çocukların eline oyuncak diye verilip herhangi bir önlemin alınmadığı bir sırada olacağını düşünüyorum.

  edit: imla
 • covid meselesi rafa kalkıyor ya e tabi sıraya hemen yeni bir felaket tellalığı koymamız lazım.
  adrenalinsiz gün geçmiyor.

hesabın var mı? giriş yap