• çok özeniyorum bunlara. vallahi billahi şaka yapmıyorum, bunlar gibi olmayı çok isterdim.

gelmişsin işten eve. hanımın yaptığı yemeği yiyor bir yandan da çocuk gürültüsü. trt haber'i açmışsın. köprü açılışı, rusya antlaşması, israil ile antlaşma, büyüyen türkiye haberleri. ülkemizin ne kadar büyük, erdoğan'ın ne kadar başarılı olduğunu düşünüyorsun.

yemek bitip kahveye geçiyorsun. elinde sigara okey masasındasın. tv'de a haber açık. yeni türkiye'den, erdoğan'ın dünya lideri olduğundan bahsediyor. büyük resmi görüyorsun, ülkemiz üzerine oynanan oyunları. almanya'nın rusya'nın abd'nin bize kıskandığını söylüyor okey arkadaşlarınla birlikte akpli olmanın mutluluğunu yaşıyorsun. terör saldırısında, rabbim kahhar sıfatıyla kahr eylesin, ülkemizi polisimizi askerimizi korusun paylaşımı yapıyorsun.

eve geliyorsun. karıya bir posta atıyorsun. sabah kalkıp işe gidiyorsun. pazar günü hava güzelse aileyle mangala gidiyorsun. doblo'nun taksidini ödeyebilmek ve sıvasız evinin üstüne kat çıkabilmek tek derdin.

halin vaktin yerindeyse cebin biraz para görüyorsa bir de dost tutuyorsun kendine. mevlana'dan özlü sözler paylaşırken bir yandan da azgın dul bayanlar sayfasını beğeniyorsun, liseliler sayfasındaki resimlere bakıp 31 çekiyorsun. müslüman olduğun için cennete gideceğini, orada da gencecik körpe kızları götüreceğini düşünüyorsun. mutlusun çünkü cahilsin.
  • israil, almanya, amerika, fransa, ingiltere ve vatikan başta olmak üzere dünya da yer alan yaklaşık 200 ülkenin neredeyse tamamının türkiye'ye düşman olduğu, son dönemde yaptığı kalkınma sıçraması yüzünden yeniden osmanlı'nın geri döneceği korkusu sebebiyle akp'yi durdurup, türkiye'yi cehape zihniyeti dönemine geri çevirmek istedikleri ve bu yüzden 3.havalimanı ve 3.köprü projelerini iptal ettirmek için üstün çaba sarfettikleri teorisi en temel akpli sanrısıdır. bu derece kapsamlı ve detaylı bir senaryoyu anlayıp bir de etraflarına anlatabilmeleri de şüphesiz ki türk insanının pratik ve eşsiz zekasının en güzel örneğidir.
  • hala ve hala seçmeni aşağılamak diyenleri göstermiştir. sinirlenmemeye çalışıyorum ama sizi sayıyla mı sözlüğe alıyorlar?

ulan dünyanın hangi ülkesinde hırsıza hırsız demek aşağılamak? aşağılandığını düşünüyorsan, o zaman mecliste seni temsil etmesi için hırsıza oy verme.

adamlar hırsızlıklarını ağızlarıyla itiraf ediyorlar. montaj, dublaj olayını da aştılar arsızlıkta.

hırsıza oy veren de suç yok. ben bunu dile getirdiğim için suçluyum, öyle mi? yeter be!
  • 1000 tl maaş alıp, ayın sonunu zor getirirken; dünya gücü olduk diye düşünen seçmendir.
  • " sen üniversite okumuşsun ama, adam olamamışsın." tepkisini vermiş, büyük resmi bana da göstermeye çalışmış ama, aptal kafam basmadığı için bir türlü adamlığa terfi edememişim.
    şimdi resmi görebildim. "tayyip'i eleştirmek, adamlık değildir." haha
  • kemalist eğitim sistemiyle eğitilmemiştir, daha doğrusu hiç eğitilmemiştir. öğretilen şeyleri sorgulamadan kabul etmiştir, eğitim ve öğretim aynı şeyler değildir. 2015 yılında halen ölümüne cahil kalabilen bir insan formunun cahillik, aptallık ve koyunluk tamamen kendi seçimidir, başka hiç bir kişi ya da kurumun değil.
  • he amina koyim he, kemalist egitim sistemi he.

akp'ye kadar hep chp iktidardaydi cunku. adalet, dogruyol, anap, refah felan hep sol partilerdi. koy enstitulerini kapatanlar, 8 yillik kesintisiz egitim hep cehapenin isi degil mi gerizekali troll.
  • yine iş başındalar ve gerçekten bu seferki resim büyük.

büyük resim
  • resim sergisine gitmiş akp seçmenidir.
    yoksa büyük resmi başka nasıl görecek.
  • kemalist eğitim sistemiyle yetişmiş olsa en azından laik olabilecek seçmendir.

ne kemalist sistemmiş amk.
hesabın var mı? giriş yap