• (bkz: kokoreç)
  • bağırsağınızı önemseyin artık! ne yiyorsanız o'sunuz. yerken aldığınız, yediklerinizde bulunan bakteriler ruhsal durumunuzda dahil sizi belirler. o halde yapılması gereken bağırsaklarınızdaki bakteri populasyonunu ve türünü artırmak. ama her şeyden önce bakterilerinizi doyurmaya bakın. nasıl peki? tabii ki pilav, ekmek ve makarna ile değil. pırasa, lahana , soğan, sarımsak, brokoli gibi gıdalarla. bi de bunların turşusunu da
    fermente ederek yapmanız çok daha uygun olacaktır. hasılı kelam bol bakterili bir yaşam dilerim.
  • en büyüleyici bağırsak (bkz: kokoreç)
  • müzmin kabızların bu kitabı şiddetle okumasını tavsiye ediyorum. okuyun.
  • hakkında çok az yazı olması nedeniyle şaşırdığım başlık.

güzel kitaptır. herkese öneririm.

yediklerimizin bizi ne kadar etkilediğini güzelce anlatıyor.
  • sıçmak ya da sıçamamak işte bütün mesele bu.

daha ilk sayfalardayım, evdeki alaturka tuvaleti kapattığımıza bin pişman oldum. alafrangada otururken ayak altına koymak için kısa tabure almak lazım.
  • giulia enders'ın yazdığı bir roman. türkçe çevirisi büyükada yayıncılıktan, alisa candan karsu'nun elinden çıkmış.

küçümsediğimiz bağırsağın vücudumuza ve ruhumuza giden yolda anahtar görevi taşıdığını savunuyor. dili ve çizimleri eğlenceli.
  • okuldaki sıkıcı biyoloji derslerinden hallice. pazarlandığı gibi eğlenceli bir kitap olmaktan çok uzak maalesef.
  • hem eglendirmeyi hem bilgilendirmeyi amaclayan populer bilim kitaplarindan biri. konusu da cok ilginc. berbat bir cevirisi olmasa tavsiye ederdim ama bayaa kotu, anlasilmaz halde.
  • romanla uzaktan yakından ilgisi olmayan, bağırsağın önemini anlatan öğretici bir kitap. giulia enders ın yazım üslubuyla, ablası jill enders ın çizimleriyle eğlenceli bi kitap olmuş. yalnız çevirisi çok kötü.
hesabın var mı? giriş yap