şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biraz önce tvde tesadüfen gördüğüm yeni teknoloji.
  yıllardır böyle acısız ve daha etkili bir çözümün neden olmadığını düşünürken tv de bahsedildiğini görünce şaşırdım. nihayet insanlara işkence çektiren lazer epilasyon sona eriyor ve bu uygulamanın en acısız, en hızlı ve en son teknolojisi devreye giriyor. an itibariyle 13 ilde klinik var görünüyor ancak zamanla çoğalacaktır.
  hollywood ünlülerinin kullandığı teknolojiymiş.
  mevcut epilasyonlarda güneş ışığına maruz kalmak sakıncalıyken buz lazerde bu olay da ortadan kalkmış.
  kılın kalınlığı ve rengi sorun değil. başlığı büyük olduğu için seans süreleri hem toplamda hem de seans başına oldukça kısalmış.
 • acısız olmayan, hatta acısı daha fazla olan lazer epilasyon cihazıdır. acı yok, havada uçuyor vs. laflarına kanmayın tam bir dolandırma yöntemi. deneme atışında yaktı geçti.
 • gerçekten acısız lazer.
  bunca seneyi boşa geçirmem ziyanmış.
  yapın, yaptırın.
 • gayet de acı veren bir lazer teknolojisi. buz lazer dediğimiz aslında diode lazer. buz denilmesinin sebebi ucuna takılan buz başlık. bu başlık, hissedilen ısıyı azaltıyor. böylelikle diode'a göre çok daha yüksek dozda atış yapılması sağlanıyor. bu yüzden ince ve renksiz tüylerde de etkili oluyor. alexandrite'e göre daha fazla acıdığını düşünüyorum. ama ondan çok daha etkili olduğu kesin. kalın tüylerde önce alexandrite ile inceltme işlemi yapılıp daha sonra buz lazer ile bitirme işlemi yapılıyor. kalın tüylerde buz lazer çok acı verir diye olabilir. tavsiyem 2 lazer türünün de olduğu bir merkeze gidin ki sizden para almak için saçma sapan acılar çekmeyin veya acımasın diye düşük dozlarda aylarca devam etmeyin. ve kesinlikle gidin. bitirmese de sizi memnun edecek seviyede azaltır.
 • pek acı hissetmediğiniz lazer. hatta bence gayet rahat bir şey. diğerlerinin acı durumu nasıl bilemiyorum. diode lazer olarak geçiyor. derdiniz acı ise acı yok rocky.

  bana kolların beyaz olduğundan daha iyi demişlerdi. yalnız bir seneyi geçti hâlâ tamamen bitmedi. memnun değilim. yüzde doksan başarı sağlanır diyorlardı. alakası yok. sadece yavaş çıkıyor ve ince. biraz da seyreldi.
  yüzde doksan bitmiş olunca kalanları alsam olur mu dediğimde olmaz dediler. en uyuz olduğum şey şu kolda kıl işi. ince de olsa sinir olurum alırım. lazer bitince de şu anki gibi jiletle alayım o zaman dedim ama o da olmuyormuş. bunu bilseydim başlamazdım. bu arada lazerde sadece jilet kullanabiliyorsunuz aklınızda olsun.

  bir de işlem bitince silverdin sürecekmişsiniz. unutmazsam kollarıma sürüyorum. güneşte durmayın. güneş kreminizi mutlaka sürün. ıpl işe yaramayan bir şeymiş. geri çıkıyormuş. boşuna para vermeyin. gerçi ben de memnun değilim ama demek daha beteri. bir de zararı yok falan diyorlar ama birkaç yıl sonra zararlıymış derler kesin. iğneli daha etkili diye duydum. boşuna hâlâ şuna gitmeyeyim iğneli ile kökten çözeyim diyorum. giden olduysa fikir verirse sevinirim.

  edit: aklıma geldi de cildiniz hassas ise direkt jilet vurmayın. benim bir kere öyle yapınca kollarım kızarmıştı. çok kötü olmuştu. kaşınıp duruyordum. sabunla köpürtün önceden. lazere gitmeden önce de krem falan sürmeyin. bir de iğneli hakkında dediğim gibi giden varsa memnun kaldı mı yazarsa sevinirim.
 • bugun basladim. kimse aci cekmezken ben deli gibi kivrandim. kalin tuylerin oldugu yerde ya da dizalti gibi kemikli yerlerde inanilmaz acidi. direnpsikopat dedim kendime. 6 saat gecti arada bir elektrik carpiyo gibi sicriyorum yanmaya devam ediyorlar galiba 24 yillik dostlarim.. ha bir de derecesini hic degistirmedi bana yapan kiz. digerleri aciuo dediginde azaltiyolarmis. ondandir buyuk ihtimal. cok hakim olmadigim icin konuya yanlis bilgilendirmeyim
 • iki ay önce 4. seansımı bitirdiğim buzlu diode lazer uygulaması. kesinlikle orijinal cihazları kullanan yerlerde buzlu lazer yaptırmanız gerek. bir yerde lazer yaptırmadan önce o cihazın adına bir bakın. gözünüzle görün sonra oraya yazılın. son zamanlarda buzlu lazer diye millete ipl falan yapıyorlar o da bildiğimiz ağda sakın sakın bulaşmayın yani. neyse yöntem bence ağrısız fakat benden tavsiye biraz yüksek ısıda atış yaptırın. ilk üç seansımda canım yanıyor diye hep düşük attırdım çok bir etkisini göremedim. en sonunda sıktım dişimi ve yüksek attırdım. canım da yandı ama olsun. şu an cidden öyle bir döküldü ki bir aydır kıl tüy kalmadı vallahi. esmer ve ince telli biriyim. ben de işe yaradı kısacası. 5. seansım bir ay sonra tüm seansları bitince editleyeceğim.
 • acı yok diyenlere inanmayın, acı var. frekans ayarları ile acı eşiğinize göre şiddeti azaltıyorlar. kılların bitiş seansı da bölgeye göre değişiklik gösteriyor.

  buz lazerin tek sıkıntısı; lazer yapılan ortamın soğuk olması. kışın 16 derecede titreye titreye lazer yaptırılıyor. sonra bir güzel üşütüp hasta olunuyor. sonucu gördükçe çekilen cefaya değdiğini anlıyorsunuz.