• tezgahtan 50 kuruşa alıyor olsam, "usta o ne ya az düzgününden ver!" diyeceğim poğaçadır. tam buğdaylı olması sebebiyle bu fiyata satıldığını düşünüyorum ama bizim orada tam buğday ekmeğinin fiyatı bile 2 lira. yani tezgahta 75 kuruşa satılan poğaçayı hadi diyelim sen 1.5 liraya bilemedin 2 liraya sat, lan tamam 3 lira olsun da 4 nedir arkadaşım?

iki ısırıklık poğaçanın kapış kapış gitmesi de ayrı bir konu. ya bende bir gariplik var, ya millet delirmiş. çıkıyorum cafe'den hemen önündeki tezgahtan 50 kuruşa poğaça alıyorum tadına doyamazsın. ama millet 4 lira verip bu iki ısırıklık şeyi almak için kuyruk oluyor, yanında da zehir gibi siyah americano... türkiye küçük şikago olmuş haberim yok.

bi de panino var, üç ısırıklık o 6 lira. sanırım tek ısırık 2 lira buralarda.
  • yenmez ki bu. şeye benziyor aynı. töbe bismillah. allah'ım affet.
  • içinde "insan gözüyle görülebilen beyaz peynir" olduğu için parasını hak eden poğaçadır.

elmas gibi bir şey lan bu.
  • "x bin tl maaşım var, fakirle aynı poğaçayı mı yicem?" düşüncesinin sonucu olabilir. veya "bu malların x bin tl maaşı var, fakirin verdiğinin 10 katını sızlanmadan verirler"in de.
  • (bkz: fahiş)
  • 1 tl ye alınan dandik pastane poğaçasıyla kıyaslanan kaliteli ve sağlıklı poğaça.

edit: herkes sağolsun beni uyardı, fabrikasyon poğaçaymış. ekleme gereği duyuyorum;
    iş bu yukarıdaki entry mizah içerir.
  • gerçekten de kazığı yemektir.
  • anladığımız kadarıyla peynirli poğaçadır.

bilim insanları teyakkuzda!

tamam lan, ben de çocukken "soğuk sanwiç" dediklerini bambaşka bir bok sanıp 3 liraya soğuk sandwiç almıştım-meşhur bir dondurmacı "soğuk sandwiçimizi denediniz mi?" diye yazarak kandırmıştı-. hem de yıllar öncesinin 3 lirası he-3 milyondu o zamanlarki ifadeyle-.

olur yani öyle nihayetinde "kimlik" diye "türkiye cumhuriyeti kimliği" taşıyoruz olum, poğaçaya 4 lira vermişiz; kütahya'nın ara sokaklarında yağmur suyunda trafo denetlenmediği için can vermişiz çok mu amınakoyim?
  • poğaça değeri nedir bilmeyenlerin marka değeri vik vik vik diye vıcırdadığı poğaça.
hesabın var mı? giriş yap