• türkiye'de elektronik müzigin ilk ve tek temsilcisi olarak bir süre istanbul da sahne alan ikili gayet tabi ki türktür. babylon'da ve chemical biladerlerin kilyos cikarmasinda canli performanslariyla alkis almislardir. dream tv'de "call a candy" klibi advanced kusaginda gösterildiinden kimse onlarin "yerli" oldugunu anlayamamistir kolay kolay. e tabe bu bir nevi iyi bise ama ben gördüüm adamlari biyiklari bile var. ve rivayetlere göre de elektronik müsik piç kalmasin memlektte diye, yeni procelere imza atmak için hazirliklar yapiolarmis. haden hayirlisi
  • funkstergillerden bir sözlük yazarı. death cab for cutie, beastie boys, at the drive-in gibi güzide grupların hayranı olduğunu iddia etse de ona inanmayınız; last.fm'deki playlistinde açıkça görülmektedir ki kendisinin müzikal beğenisi arabesk/fantazi/özgün müzik doğrultusundadır.
  • ustteki yazari (bkz: #111341450) artiriyorum ve debe olmus su entry'ime (bkz: #119382421) "aktroll" (bkz: #119428047) diye laf atan yazar dfghjk

ifsa ediyorum cunku; "duyar kasmak" diye bir sey varsa, boyle bir sey:
    konuyu anlamadan, derinligine inmeden yuzeyde yanlis anladigi bir lafa saldirip, kisinin karakterini kredisizlestirmek bu yaptigi. cirkin ve cozume katki saglamayan bir uslubu var.
  • suser olmak için beklerken stresten saç rengini devamlı değiştiren, müziğin her türünden anlayan sanat insanı.
  • ilkögretim hayatimin ilk dönemlerinde tanistigim marilyn manson'in albüm kapaklarinda ki ekipmanlarin ne oldugunu * * bana anlatan , pek eglendigimizi hatirladigim servis arkadasim. oldukça sinir ederdim tabi çocukluk hali servisçi de sagolsun duruma müdahale ugruna el freniyle caddelerde spin atardi. uzun aradan sonra kavustum, pek sevindim.
  • kız kadın ayrımı konusunda olduğu gibi, kendime de tip değil insan veya yazar dense sevinirdim. yazılarıma gelince, ekşi sözlük'te bugüne kadar kadınların çeşitli haklarına saldırgan şekilde karşı çıkan birçok başlıkta yazmışımdır. bana bu eleştiriyi yapan diğer entrylerimi okumamış sanıyorum.

hayatta düşünceler sözlere, sözler eylemlere dönüşür.

o nedenle dil kullanımına özen göstermek gerektiğini ve dildeki ayrımcılığın hayatımızdaki eylemlere tezahür ettiğini düşündüğümden kadın ve kız kelimeleri arasındaki ayrıma değindim. bana mesaj atıp "cahil göster bakalım kadın kız ayrımı nasıl yapılır" sözüne ilişkin açıklama getirecek olursam tdk kız kelimesini dişi çocuk olarak tanımlıyor. bu durumda 18 yaş altı kız, üzeri kadın oluyor.

ancak kız sözlükte genellikle özel hayat göz önünde bulundurularak yazılıyor. ingilizcedeki mrs. ve miss ayrımının ms. kullanımıyla önüne geçilmeye çalışılması gibi biz de 18 yaş üzerine kadın denirse bu ayrımcılığın biraz olsun önüne geçilebilir diye düşünüyorum.

kadın haklarına ilişkin yazdığım entrylere küfürle cevap verenler veya burada gelip başlığımda atarlı giderli yazılar yazanlar keşke aynı başlıkta kadınlara çeşitli küfürleri edenlere de tepki gösterse, ekşi sözlük bu kadar kadın düşmanı söylemlerle dolu bir platforma dönüşmezdi belki de.
  • yazarken, konuşma durumundan daha rahat olan, fotoğraf makinesi kendisinden büyük (bkz: eos 300d) şirin insan/elf. okuduğu kasıcı okul yetmemiş şimdilerde sanatçı olmaya karar vermiş olup çeşitli eserleri deviantart'ta mevcuttur. (not bad kidda - az daha çalışsan olcak )
  • indie müzik sever, kendini seramik sanatına adamış, kilden çok güzel ejderhalar yapabilen insan.
  • herzaman guleryuzlu bir insan olarak aklımda kalmıstır.
  • yedigi embriyonik sandviclere ramen butun gun kosusturur, ayagını kaldırmadan yurumesi de kendisini super kahramanlıga goturebilir.
hesabın var mı? giriş yap