• şizofrenide depresyon ölçeğinin geliştirildiği ve ölçeğe isim veren şehir.
  • muhteşem bir melodiye ve vokale sahip bon iver şarkısı.
  • çok zengin çok temiz bir şehir ama insan sayısı az ve yaş ortalaması bir hayli yüksek. 3-4 günden fazlası sıkar. ama yakınındaki lake louise ve buzula gidilmesi görülmesi lazım. kanadaya giderseniz thy ile gidin. aircanada ile gitmeyin. hizmet sıfır. hosteslerin yaş ortalaması 65-70... yalan değil.. servis yapamıyolar. yaşlı insanları çalıştırıyolar çünkü insan ayrımına karşı bir memleket. yaşlılari işten çıkarmıyolar bu yüzden. ama bence hatalı çünkü yaşlılara saygısızlık ediyolar. 70 yaşında insan 14 saatlik yolculukta tüm yolculara hizmet etmek zorunda kalıyo. yaşlılara saygııı.....
  • taşı toprağı petrol olan bu şehirde sanal bir tur yapmak için tıklayın.
  • 88 kış olimpiyatları= alberto tomba
  • yıllardır ekşi sözlüğü "sömüren" biri olarak, ilk girdimi bu başlık altında yapmak istedim. unutamayacağım, hayatımın en güzel zamanlarını geçirdiğim şehirdir calgary.
  • ne desem ne anlatsam boştur. rüyaların şehridir. geçim sıkıntısı çektirir, pahalıdır ama yaşam kalitesi yüksektir.
  • haziran ayinda sabah otel camindan bakinca kar gorup hayrete dustugum sehir. sports barlarina hayran kaldim ayrica.
  • şehir merkezindeki binaların geçitlerle birbirine bağlı olduğu ve hiç dışarı çıkmadan, binaların içinden şehir turu yapabileğiniz bir yer. enteresan. gerekli mi? bitmeyen yağışları görmeden hiç kimse gereksiz demeye kalkmasın bence.
  • gecen hafta arabanin termometresinde ilk kez -33.5 gormemi saglamis sehir. buzum yeni cozuldu, ancak yazabiliyorum.
hesabın var mı? giriş yap