• arkasında cem yılmaz ismini görünce balıklama atlayarak izlediğim vasatımsı film. bitse de gitsek havasında izlediğimi hatırlıyorum sadece. kolay gülebilen kişileri bi nebze memnun edebilme potansiyeline sahip olabilir.
  • ellerimde çiçekler dendiğinde şak diye kolunda bilezikler yapıştırıyorum bu film sayesinde, sağolsun. güldümek için pek bi kasmışlar gibi geldi bana
  • sözlüğün içine atilla dorsay kaçmış yazarlarını anlamakta güçlük çekmeme yol açmış film.
    sinemada izlerken gülmekten kaçırdığım diyalogları, evde izlerken yakalama fırsatı buldum. kesinlikle türk sinema tarihini en iyi komedi filmlerinden.
    ikincisi çıkacaktı diye bildiğim ve ilkinde yaptıkları gibi reklamsız ve tanıtımsız vizyona getirip, sonra kimseye duyurmadan gösterimden kaldırmış olabileceklerinden korktuğum film.
  • güldürmemiş yarmış filmdir. ben ki türk komedi filmlerine karşı bu kadar antipati ile yaklaşan biri olmama rağmen, bu film sinemada izlemeye değer bir filmmiş. gerçekten komik gerçekten güzel bir film, konusu mu, kurgusu mu nesi güzel diye soranlara şunu söylerim. bundan daha komik iki karakter yaratılamazdı, karakterler çok iyi, espriler ise bomba.

--- spoiler ---

-...böyle bir dayak şekli yok , adam elini ateşe sokup yüzüme bastı ya..

--- spoiler ---
  • hayatımda izlediğim en iyi komedi filmi. yerli yabancı tüm filmler dahil buna. kesinlikle spoiler verilemeyecek bir film. isterseniz tüm konusunu baştan sona bilin yine karnınıza kramp girene kadar gülerseniz. diyalogları, oyunculukları ile baştan sona tüm oyuncular dehşet bir iş çıkarmış. filmin başrollerinde yer alan oyuncular en azından bana tanıdık simalar değilken, yan rollerde yer alanların neredeyse tamamı sanırım tiyatro kökenli oyuncular... kesilen bölümlerde bile tanınmış simalar var. biraz snatch vari bir akışı var. fragmanı beğenip film de acaba tek güzel sahne bumudur diye düşünmeyin, tüm sahneler ayrı ayrı izlenebilir her biri ayrı bir fragman olabilir.

ilginç bir şekilde tesadüf eseri internetten bir linkin ucunda 1 dakikalık bir bölümüne denk geldim.. sonra 2-3 tane daha kısa bölümler izledim derken baktım ne kadar kısa bölüm varsa izlemişim ve duramıyorum tabi izlediğim bölümlerde bir zaman sırası da yok. sonra lan bebe filmi neden başından sonuna izlemiyorsun deyip sabah erkenden işe gidecek olmama rağmen gecenin bir saaati tekrar izledim. sanırım bu haliyle filmde kendi kendime bir "snatch" havası yarattım.

neredeyse hiç tv izlemeyen biri olarak bugüne kadar hiçbir yerde duymadım filmden bahsedildiğini ancak mayısta vizyona girmiş sanırım . recep ivedik gibi filmlerin izlenme rekorları kırabildiği bir ülkede bu tarz bir film o rekorları çöpe attırmıyorsa kendimi uzaylı atfederim.

ara edit: şimdi baktım 50.000 kişi izlemiş. bu ne be.

buradan alt yazısı indirilebilir. hatta youtube'dan çalgı cengi yazıp 2-3 dakikalık sahneleri ayrı ayrı bile izlenebilir.
  • çalgı çengi 2 teaser 2011 mayıs vizyonda şeklinde youtubeda videoları sürtmekte ve tabisi
    (bkz: bebeğim mayıs demişsin ama bu ay temmuz)
  • --- alıntı ---

bebeler bilir, angara başka bir memlekettir. bir dönem, dört yıl kadar ankara'da bulunuma şansına nail olduğum ve zaman zaman da ankara burnumda tüttüğü içindir ki bu film beni derinden etkilemiştir dersen eğer ne kadar güldüğümü anlatamayacak kadar duygusal bir ortam yaratmış olurum. o yüzden filmin çok komik olduğunu söylüyorum. biz insan olun biraz ekibi olarak bu filmi sadece müthiş bir komedi olması dolayısıyla değil, aynı zamanda bu ekibi özbütün biraderlere yardımcı olan teyzeoğulları ile devam ettirdiğimiz için de çok sevdik.

--- alıntı ---

kaynak: insan olun biraz
  • --- spoiler ---

"geçen yaz glimayı çaldı şerefsizler... glima deyip geçme. yazın çok zor oluyo. teravi 33 rekat. glima çalındıktan sonra sekiz hacı pişik oldu. nası da yürüyollardı badi badi. hala gozümün onünden gitmiyo..."

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

lahmacunu kapının önünü göstererek:
    -lahmacunları oraya koydum sen mi yedin?
    sorusu öncesinde adamın kanepenin altından çıkıp masanın üzerinde bulduğu lahmacunları yemesi bir bug olarak kendini göstermiştir.

son olarak cüzdanı karyolada unutmuş olan güvenlik görevlisinin cüzdanı sizin elinize nasıl geçti, karyola sizde değil ki?

falan falan

--- spoiler ---

son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden biri.
  • son yıllarda izlediğim beni en çok güldüren yerli film olmuştur.
    (bkz: la bebe biz nasıl adamlarız la)
hesabın var mı? giriş yap