• -nesi var usta?
    -cıh cıh cıh anasını sikmişiniz makinenin

diyerek elindeki kireçlenmiş çubuğu bi tarafınıza sokmak istercesine ekrana dağru doğrultan şahıslar..
  • "rezistör dediğin 15 milyonluk bir parça, 6 aylık calgon kullanımından daha ucuz!" derseniz intihar edebilirler, hayatlarının anlamını yitirirler.
  • kendi varlık sebeplerini inkar eden aptal insanlardır. bu yüzden inandırıcılıktan uzaktırlar. neymiş "herkes kalgon kullanmalı"ymış. bırak karı kullanmasın kalgon malgon sana iş çıksın para kazan. niye kendi kalene gol atıyosun? herkes kalgon kullanırsa akşam karına çocuğuna rezistans mı yedireceksin aloo?
  • en az beyaz eşyasını kullanmayı bilmeyen ev hanımı modeli kadar ilgi çekicidir. sorunun hep calgon olduğunu sananlar da bu tamircilerdir. halbuki dürüst olsalar;

-makinemin nesi var? calgon da kullanmıştım ama
    +siz zikene kadar bişeyi yoktu
    -efendim?
    +5 kglık alete yığmışsınız ne varsa çarşaf neyim. kör müsün dönerken yalpalıyor.
    -ee
    +temizlik yaparken sağından solundan çekip terazisini de bozmuşsunuz. ee si bu. bu kafaya calgon ne yapsın?
    -yapma ya
    +üstüne bir de üst üste 3 posta çalıştırmışsınız. dinlenmesi lazım makinenin.
    -hmm
    +kaldı ki apartmanınızda sıcak su var. çift giriş görüyorum makinede
    -evet
    +eee ne zikime calgon kullanıyon. sıcak su girişi varsa ısıtıcısı çalışmaz ki aletin.
    -anaaa. ben o kutularca calgonu bu akşam yemeğe katayım o vakıt. boyun kireçlenmesi var bende.
    +bak hala.
  • çemkirmeyi iş yaşamının temeli bellemiş insanlardır.
  • "makineniz uzun yasar calgonlaaaa" (ve tabii siz de) [zorla kisalttirmayin, adamin asabini bozmayin] diyen adamlardir icten ice.

- derdiniz neğdir bağyan?
    - bilmeyom bele mahinadan dıhır dıhır sesler geliyi
    - cekilin kenara bi bakiim.. allah sizi kahretmesin be sicmissiniz makinenin icine hanfendi bu ne ya.. bu resistansin hali ne?? hic mi utanmadiniz lan kirec tutmus her yeri mina koyym, allah sizi bildigi gibi yapsin, atin bu makineyi iflah olmaz artik.. aksam kocaniza anlatirsiniz bunlari!!

makineniz(lay) uzun yasar(lay) calgonlaaaa(looooom)
  • çatalları gözükmediği için kesinlikle türk tamirci tipinden uzak ve bu nedenle hedef kitleyi inandırmaktan aciz, soğuk ve kibar insanlardırlar.
  • içlerindeki gizli aktörlük isteğini bi gıdım olsa da yerine getirdiği için mutlu olan anti-kireç insanları..

- ohmm ee şimdi kalgon süper bi icad... makinayı korur, uzun ömür sağlar, kahve yapar, gün aşırı ev temizler, herkes kalgon kullanmalı, evet kalgooon.
  • calgon'la anlaşmalı olduklarından "makinadaki sorunun sudaki kireçten kaynaklandığını, bu nedenle calgon kullanılması gerektiğini" söylerler. halbuki asıl sorun çamaşır makinasının içine kaçan sutyen telidir.
hesabın var mı? giriş yap