• hiiiiiiç kendimizi kandırmayalım, bu ülkede en eğitimlisinden en cahiline kadın, evlenirken "aaaa erkek dediğin tabii ki çalışacak şekerim, ben onun çocuğuna bakacağım tabii ki çalışmak zorunda değilim, o bana ve çocuğumuza bakmalı" düşüncesine giriyor. evlilikte çalışan kadın da "senin paran benim param, ben çalışıyorum tabii ki benim param olacak" şeklinde çemkiriyor.

o yüzden hiç kandırmayın kendinizi, mümkün olmayan hadisedir. ha çok zengin bir erkek ile evlense bile erkeğin bir şirketi olmasını, hiç çalışmasa da o şirkete gidip boş boş oturmasını beklerler.

edit: istisnalar her daim vardır tabii ki! genelleme yaptık ama o kadar da değil
  • kendi işi haricinde çalışanlardan bi nebze iyidir sanırsam
  • amerikan futbolu oynamasının alakasını çözemediğim erkektir.
  • erkek arkadaşıyla dost hayatı yaşayan bunu da maharetmiş gibi bizlere sunan ahlaksız orospular türemiş gene
  • eğer erkegin hiçbir geliri yoksa saçma olan durumdur. belli bir yaşa gelip hala işini gücünü oturtamamış bir erkek benim gözümde değersizdir (sağlık sorunu vb. durumlar hariç tabiki). ha burada sadece erkek calışsın kadına baksın demiyorum. kadın da calısmalı, evin ekonomik yükünü her iki taraf beraber üstlenmelidir bence.
  • yanlış tercihtir. erkek işsiz kaldıysa ya da iş bulamıyorsa amenna ama isteyerek başkasının sırtından geciniyorsa kusura bakmayın hakikaten de kenedir. bunun kadını erkeği yok. iş bölümü dediğiniz şey de "sen ev işi yap ben para kazanayım" demek değildir. günde 20 dakika bulaşık yıkamakla 9 saat çalışıp yorulmak aynı şey olamaz. o ev işi zaten iki kişiyle yapilacak ama iki taraf para da kazanacak. şu devirde tek maaşla geçinmek çok zor (varlıklı bir aileden gelmiyorsanız)

toplum normlarının dışına çıkıcaz diye şendul şabanlarla evlenip kullandırmayın kendinizi. ki evlenmek zorunda da değilsiniz. parasız hiçbir şey yapılmaz. önce iş sonra aşk, hadi yavrucum.
  • bi sağlık sorunu olmadığı müddetçe veya elverişli olmayan bi durumu olmadıkça her erkek çalışır bence kimsenin sırtından geçinmek istemez tabi bazı durumlar dışında
  • ben işssizim.üniversitede 4,5sene çıkıp ayrıldığım sevgilim,kendisi bir sene sonra döndü yine 1 hafta sonra ayrıldık ve sebep o kabul etmesede buydu.ortalamanın üzerinde saf ve temiz bir kızdı ama o bile çevre etkisiyle paralı adam istiyordu ama kendisine bunu söyleyemedi.ilk başlarda çok koyuyor ama olsun beyler bu halinize katlanamayan iyi gündede yanınızda olmasın zaten.
  • freud (bkz: penise imrenme) vakası.
hesabın var mı? giriş yap