• sevmediği bir işte çalışıyor olma ihtimali yüksek olan insandır.
  • benim, ağır işsizim, zaten iş yok, çalışmayı kim sever?

(bkz: tembellik hakkı)
  • türklerin %90'i dir. tembel milletiz.
  • insandır. çünkü insanlık tembellik hakkı üzerinde yükselir.
  • tembel millet diye bir şey olmadığı gibi, tembel insan diye de bir şey yoktur. çalışmak için yeterli teşvik ve motivasyonu olmayan insan vardır. bu da böyle bir insandır.

aynı şekilde çalışmayan personel de yoktur bana göre. çalıştıramayan amir vardır.
  • beni de listeye ekleyiverin lutfen...
  • genel olarak alışılmış tekrarlanıyor olan bir iş yapıyordur. yeterince hırpalanmış ve her gün aynı şeyi yapmaktan sıkılmıştır. sevdiği de söylenemez. genellikle kafasını kullanmaz kullansa bundan zevk alır seve seve yapar.
  • bence, içinde bulunduğumuz ekonomik şartlardan dolayı sevdiğimiz işte çalışabilme imkanımız olmaması sebebi ile biz türk'lerin çoğunun gösterdiği özellik.
  • benide listeye ekleyin.mesleğin ilk yıllarında çok severdim hem mesleğimi hemde çalışmayı aradan epey zaman geçince bide hep insanlarla uğraşınca iş gereği pek sevilir tarafı olmuyo.her tarafa yetişmende istenince al sana bi kaya nerene dayarsan daya durumu gel de sev şimdi.
  • savaş karşıtıdır.
    ingilizcedeki 'wage' kelimesinin iki anlamı vardır: birincisi 'maaş/ücret', ikincisi 'savaş açmak/başlatmak'.
hesabın var mı? giriş yap