• episode 13 grubunun gerek müzikal duruşu ve becerisi, gerekse de kendine has muhteşem kişiliğiyle takdirimi kazanan aşmış bateristi. ayrıca gözlemlediğim kadarıyla kızlar bu elemana feci halde kesik*... unutmadan kendisi nam-ı diğer "nursuz" olur... cuk oturmuş ne diyim...
  • kaşları yoktur. aslında vardır ama yoktur. davul tokmaklamanın yanında makine mühendisliği yapabilme yetkisine de sahiptir.
  • henüz 24 yaşında olmasına rağmen üçüncü romanını yazıyor. geleceğin sağlam yazarlarından biri olacağı kesin.
  • baba karikatürist kemal gökhan gürses ,anne reklamcı can kartoğlı gürses dedesi yönetmen muharrem gürses tir. en güzel günlerini demek bensiz yaşadın romanıyla onun bunun bişeyi cümlelerine gerek duyulmadan kendi başına başarılı bir gürses olmuştur . severek merakla takipte olacağız.
    (bkz: kemal gökhan gürses)
    (bkz: can kartoğlu gürses)
    (bkz: muharrem gürses)
  • kendi deyimiyle kafka'yı okurken üç, ilk romanını yazarken yirmi bir yaşındaymış.
  • kendi web sayfasında özgeçmişi aşağıdaki gibi anlatılmış canpiş

www.cangurses.net

6 temmuz 1989’da istanbul’da doğdu.
    2003-2007 yılları arasında yatılı okuduğu vkv koç özel lisesi’nden cervantes’in don kişot’u, oğuz atay’ın tutunamayanlar’ı ve bulgakov’un usta ile margarita’sı üzerinden ironi-yazar-toplum ilişkisini tartıştığı tezinden tam not alarak, ınternational baccalaureate (uluslararası diploma) ile mezun oldu.
    2007-2010 yılları arasında okuduğu ingiltere’de the university of kent’te karşılaştırmalı edebiyat ve film bölümleri’ni krzysztof kieslowski’nin aşk üzerine kısa bir film, mavi ve veroniqué’in ikili yaşamı filmleri üzerinden gerçekliğin kurmacalığını tartıştığı tezi ile en yüksek ikinci dereceyle bitirdi.
    2010-2011 yılları arasında iskoçya’da the university of edinburgh’ta karşılaştırmalı edebiyat dalındaki yüksek lisans eğitimini, orhan pamuk’un beyaz kale ve amin maalouf’un afrikalı leo romanları üzerinden kimliğin doğu-batı ve ben-öteki parçalanmasını çözümlediği tezi ile tamamladı.
    2010-2011 yılları arasında edinburgh ve istanbul’da en güzel günlerini demek bensiz yaşadın adını taşıyan ilk romanını yazdı.
    2011-2012 yılları arasında bilgi üniversitesi’nde ingilizce öğretmenliği bölümü’nde “eleştirel düşünce” ile “ingiliz dili ve edebiyatı” derslerini verdi. 2013’ün ilk altı ayında “öyle bir geçer zaman ki” adlı televizyon dizisinin diyalog yazarlığını yaptı.
    ikinci romanı kırık beyaz’ı 2013’te tamamladı.
    2011-2014 yılları arasında ince ile uzun serisinin ilk üç kitabını küçük ve büyük çocuklar için kaleme aldı.
    2011 yılından başlayarak bir+bir dergisinde “edebiyat gardırobu” adlı köşesinde yazıyor. kitap-lık dergisinde soruşturma dosyaları yayımlanıyor.
    ilk uzun metraj sinema senaryosu üzerinde çalışıyor.
    ölüyordum, geçerken uğradım adını verdiği üçüncü romanını yazıyor.
  • çok tatlı bir kadın, çok iyi bir yazar, çok iyi bir insan uzaklardan yakın'dığım kadarıyla, umarım bir gün kendisiyle merhabalaşmak düşer bana.
  • çocuklara bilimi aşılamak konusunda önemli işler yapan, çok saygı duyduğum bir isim. şöyle bir blogu var, göz atmak isteyenlere.

not: hocam buraları okuyorsanız bilginiz olsun, size mesaj atan yazar bendim :)
hesabın var mı? giriş yap