• can yılmaz senden bi bok olmaz

berkay aksu, izmir
  • cem yılmaz filmlerinde sahne arkasında metin yazarı ve genelde sahnede figüranımsı rollerde oynayan, ancak ali baba ve 7 cüceler filmindeki parfümeri sahibi cemaatçi esnaf rolüyle harika bir karakter ortaya çıkaran oyuncu/yazar. ismail abi üzerine film bile yapılabilir.
  • adama kardeşi üzerinden vurmak eleştiri değildir adam alenen böyle bir tip neden kitap yazar diyor, okudun mu yok, ne anlatıyor biliyor musun yok, adam 20 senedir senaristlik, metin yazarlığı yapıyor biliyor musun yok, ama senin elinde bir klavye var ya istediğine istediğini yazmakta özgürsün, adam neden böyle yapıyorsunuz diyince de eleştiriye kapalı.
  • söylenenlere odaklanmak yerine o da çoğunluk gibi söyleyenlerin kimliklerine takılmış, kim olduğumuzu öğrenince ne olacak kavga için adres mi verecek anlamadım ki.
    illa kimlik merakındaysa en yakın savcılığa başvurabilir, birkaç günde tanıştırırlar istediği yazarla.
    ülkemizin aydını bile halen çok karanlık.
  • aynı kardeşi gibi kendisi de eleştiriye son derece kapalı bir tip.

olabilir, buna da saygı duyarım ama nicklerin arkasına saklanıyorlar ühühü diye ağlamak gülünç oluyor, çıkıp açık açık 'ben eleştiriye kapalıyım.' de olsun bitsin. çok zor değil, inan.
  • yukarıdaki yazar arkadaşa cevap vermiş twitter üzerinden.

https://twitter.com/…tatus/1319519415629713409?s=20

abi seversiniz sevmezsiniz, ben de ölüp bitmiyorum can yılmaz diye ama şunu yapmayın ya. ne biçim insansınız. insanların yapmadıkları, söylemedikleri şeyleri yapmışlar gibi göstermeyin. bu nasıl bir hastalık lan.
  • ben de bu "anonimlik maskesi arkasına sığınan" diye şikayete başlayan ünlü tayfasını sevmiyorum arkadaş. farkında mısın bilmem ama dünya internet çağına geçti. kişisellik kayboldu ve fikir kümeleri ön plana geçti. şu entry'yi yazanın adının ahmet mehmet olmasının bir önemi kalmadı. aptallıktır burada yazan kişinin ne yazdığından ziyade kim olduğuyla ilgilenmek. hukukdışı bir durum varsa verirsin savcılığa onlar adımı sanımı bulur merak etme. şu çağda hala insanların internete kimlik numarasıyla girsinci bir anlayışta olması hakikaten geri kalmışlıktır. az ileride kal can yılmaz.

not: kim bu adamın nesini niye eleştirmiş ona bakmadım. ilgilenmiyorum. ben anonimlik atfına kıl oldum onu yazdım sadece.
  • şair, yazar, oyuncu, senarist, şirket cfo'su, degüstatör, motor ustası, sinop erfelek kestanesi istanbul bölge distiribitörü, fakir-fukara garip-guraba dostu, türkiye kareli gömlek giyenler konfederasyonu başkanı, dünya sağlık örgütü beylikdüzü genel sekreteri, maratonmen, 10 parmağında 116 marifet, hocaların hocası can yılmaz...
  • hasan, merve ve cengiz yerine neden sozlukteki kullanici isimlerini koyamadigini merak ettigim sahsiyet. ne yazildigi mi onemli, yoksa bunu kimin yazdigi mi? kendisi hakkinda ne bir sey yazmisligim, ne de eksisozluk'u oyle ahim sahim bir ortam zannetmisligim vardir. lakin, anladigim kadariyla kendisinin de niyeti uzum yemek degil, bagciyi dovmektir.
hesabın var mı? giriş yap