• ılk bir kac aylik kullanimdan sonra beni kendine baglamis olan kamera. wi fi ozelligi cok sik olmus. artik uzaktan kumandaya ya da infrafred alet edevata gerek yok. kamerayi kuruyorsun, vizor cep telefonu ekranina geliyor. sikir sikir cekiyorsun fotograflari. gerekirse temel ayarlari (f-stop, exposure etc.) yine kameraya dokunmadan telefonunuzdan yapabiliyorsunuz.
    yine wifi uygulamasi uzerinden fotograflari bilgisayariniza ya da telefonunuza aktarabiliyorsunuz.
    kullanisli olmus.....
  • dual pixel cmos af teknolojisiyle videoda oto fokus mevzusu baya gelistirilmis canon modeli.

http://youtu.be/tf0bbnr6epk
  • beni benden almış fotoğraf makinesidir. ben onu ona bırakamadım henüz, fakat ciddi şekilde elden çıkarmayı düşünüyorum.

şu ana kadar sözlükte de övgülere mazhar olmuş bu makine canon'un bize köstürdüğü bir güzelliktir. canon bu alette sıkıntılar olduğunu kabul etmemiştir ama işin aslı, 70d gerçekten sorunludur.

google'a girin, "canon eos 70d focus issues" diye aratın, sayfalarca sonuç aksın ekranınızda...

fotoğraf çekmek ile amatör olarak ilgileniyorum. 70d'den önce canon eos 550d kullanıyordum. çok da güzel sonuçlar alıyordum. 2014'te 70d'ye geçtim ve o günden beri fotoğraf çekmekten soğudum. canon'un geliştirdiği dual pixel autofocus bıdısının ilk ürünü olduğu için herhalde, bu alette ciddi şekilde odaklanma sorunlar var. bu sadece benim yaşadığım bir sorun da değil, dediğim gibi google'da küçük bir arama yaparsanız binlerce kullanıcının feryad figan feveran ettiğini göreceksiniz. bazı kullanıcılar live view modunda çekim yapınca odak sorununun büyük oranda kalktığını belirtse de ben bu noktada da tatmin edici bir sonuç elde edemedim. çektiğim fotoğrafların büyük kısmını bilgisayarda incelediğimde doğru düzgün odaklanılmadığını, fotoğraflarda keskinlik sorunu olduğunu ve dijital grenin de bayağı yüksek olduğunu görüyorum. en son tüm lenslerimi alıp, reikan focal ile micro adjustment ayarlaması bile yaptım fakat değişen bir sonuç olmadı. live view modunu açıp, lensleri manuel olarak odaklamaya çalışarak fotoğraf çekiyorum fakat bu yöntemin de her zaman iyi sonuç vermediğini belirtmem gerekiyor.

kısacası bu makine ciddi anlamda odaklanma ve görüntü kalitesi sorunları içeriyor. ve canon bu durumu düzeltmek bir kenara, kararlı bir şekilde alette problem olmadığını savunuyor. aldığıma alacağıma pişmanım, elden çıkarabilirsem kurban kesicem.
  • canon'un orta sınıf aps-c sensörlü yeni gövdesi. özellikleri fena durmuyor da, sen; 1200 dolar'lık bir gövdeye* 19 af noktası koy ve hepsini çapraz tip yap, 2000 dolar'a çıkardığın ff gövdeye* 11 af noktası koy ve sadece ortadaki çapraz tip olsun.. marketing olayının da iyice içine ettiler..
  • an itibariyle sahip olduğum fotoğraf makinesidir.

dokunmatik ekranı olması bence büyük artı olmuş, öyle dandik falan da değil gayet güzel dokunmatiği.
    wi-fi özelliği de var diyolla ama henüz o kadar detaylı karıştıramadım karıştırınca onun hakkında bi edit yaparım.

edit: 10 numara makine gençler fazla sorgulamayın
  • 3 gündür sahibi olduğum makinedir. 7d kıyaslamasında kesinlikle aşağılarda kaybolmayacak makinedir aynı zamanda.

wifi özelliği harika olmuş, kullanımı kolay ve insanı yormuyor. düğünlerde "bu fotoğrafı bana at yea" diyen akrabalar için birebir. anında wifi ile bağlanıp fotoğrafları telefonunuza indirebilirsiniz.

vizör düzeyini görebiliyorsunuz. su terazisi gibi keskin değil ancak gözle görülecek kadar yamuk fotoğraflar çekmenizi engelliyor.

yüksek iso değerlerinde kumlamayı engelleyebiliyor. özelliği aktive ettiğinizde 3 fotoğraf çekiyor ve gerçekten harika sonuç alabiliyorsunuz. benim 600d ile iso 800 de aldıgım kumlamayı iso 12800 değerinde aldım.

malzeme kalitesi o biçim, perde sesi adeta bir neşet ertaş türküsü, aletin kendisi uzay üssü gibi geldi bana 600d sonrası.

kısacası 600d üstüne 2300 tl vererek gerçek bir fotoğraf makinesi almışım. tişikkirlir cinin

edit: su terazisini vizörden daha detaylı görmek icin alan derinliği tuşunun işlevini değiştirmeniz gerekiyor.

aletin içinde raw fotoğraf işleyip jpeg olarak kaydedebilirsiniz.

tikrir tişikkirlir cinin
  • verilen parayı hakeden makinedir, full frame ihtiyacı dışında herşeyi karşılar.

dokunmatik ekran, wi-fi gibi yan özellikleri fotoğraf makinesinde ilk bakacağınız şeyler olmasa da oldukça pratiklik ve kullanışlılık sağlar. öne çıkan diğer özellikleri live-view, focus yeteneği, yüksek işleme hızı (7fps), kaliteli sensör ve gövdedir. video için de mükemmele yakındır.

ancak üstünde gelen kit lenslerle yetinilmemesi gerekir; daha kaliteli lensleri hakeder. zaten makineye bu kadar bütçe ayırıp kaliteli kaliteli bir, iki lens almamak ayıptır. *
  • nikon d7100 ile yapılmış çok güzel ve uzun bir karşılaştırma için:

http://www.youtube.com/watch?v=bom4r1gxsbs
  • şu incelemesiyle her şeyi ortaya koymuş (inceleme de 70d ile çekilmiş, üstelik elle tutuyor kameraman) kamera, fotoğraf makinası:

https://www.youtube.com/watch?v=btaesoma_ro

60d ile pentax'ı terkedeyazdıydık, bununla pes (to pentax) edecez galiba sözlük... (yeterin gari, filmimi çekmek istiyorum)

nikon d7100 ile komikli kapışması:

https://www.youtube.com/watch?v=itewu3dnr2i
  • açıklanan teknik özellikleri şu şekildedir:

http://www.canon.com.tr/…meras/digital_slr/eos_70d/

kısacası beklentileri karşılamamıştır.
hesabın var mı? giriş yap