• ağırlıklı olarak iş kıyafetleri satan, bunun yanında casual giyime de önem veren bir giyim markası..

http://www.carhartt.com/

alakalı ve pek möhim olarak:
    (bkz: #11433764)
  • streetwear icin bir cok sade, dayanikli ve guzel urun sunan marka.
    simdik erkekler icin konusacak olursak montlarini tek gecebilirim.
    pantalon olarak da bir cok secenek sunuyor, jean'lerinden uzak duruyorum ama insanlarin popolarinda rahat durdugunu gozlemliyorum.
    tshirt'leri ve kizlar icin olan urunleri ise bence kaba duruyor.

http://www.carhartt-streetwear.com/
  • (bkz: evdeki ses)
  • ilk tanismamin uzak diyarlarda kicima olmayan alt giyim parcalari akabinde bir dostun dost eliyle uzattigi sort dolayisiyla oldugu marka. aslinda ilk o anda degil de o sortu farkinda olmadan bavula koyup istemeden ic ettikten sonra olmus tanismam. bavuldan cikan yabanci nesneler ve bu marka bana hem markayi hem de kaynagini arastirmayi guduledi. sonrasinda carhatt etiketli birkac parca edindim, kalitesi kesinlikle etiketinin onunden gidiyor.
  • üzerinde yarım kibrit kutusu büyüklüğünde carhartt logosu olan bereleri var bu markanın. takınca adeta bir ibiş oluyorsun. idris beresi de diyebiliriz berenin modeline. gelgelelim öyle güzel ısıtıyor kulakları, anlatamam. yünlü ipliklerden yapılan bereler gibi kaşındırmıyor da.
  • redneck kiyafeti. boyle camurlu camurlu giyilirse daha bir kabul goruyor. biraz once camura saplanmis jeep'i cekmis cikarmis gibi bir halde giymeniz lazim.
  • interstellar filmindeki meşhur ceketler de bu markanın ürünüdür.
  • bildiğim kadarıyla türkiye'de satılmayan marka.
    yurtdışındayken tesadüfen görüp aldığım carhartt montum 10 yıldır taş gibi. rüzgar, soğuk, yağmur, kar kesinlikle geçirmiyor. üzerinde de yırtık, kopuk, delik hiçbir şey olmadı. kış koşulları için kullandığım en iyi montlardan biri. tek bir kusuru var. o da ağır olması. uzun yıllar kullandıktan sonra artık daha hafif bir monta geçmek istiyorum. ancak yolu abd'ye veya ingiltere'ye düşenler bir bakabilirler.
    not: redneck değilim.
  • çok güzel ve kaliteli de mallar yapan amerikalı kıyafet markası. bir dükkanın kapısından girer girmez koltuğu kestirip telefonla oynamaya başlayan ben, carhartt mağazasına girince her şeye bakındım, bu da güzel oo bu süpermiş diye gezdim. fiyatları biraz yüksek.
  • interstaller filmindeki o çok güzel renkli karizmatik ceketlerin sahibi markaymış.
hesabın var mı? giriş yap