• arka aktarması 15 gün içerisinde pert olan mis pislet. ilk is arka artiriciyi değiştirmek ve yola devam etmek. ha bir de kayseri'de bayisi olup servisi olmadığını iddia eden erciyes bisikletten uzak durmak lazim.
  • 2020 modelini bir süredir kullanmaktayım. öncesinde kısa süreliğine tern link a7 katlanır bisiklet kullandım.

bisikletten çok anlayan biri değilim o yüzden dişli oranları vs çok girmeyeceğim. daha öznel yorumlar yapacağım.

avcılar - florya arası git gel 27 km yol yaptım. bunu dışında da sahile in çık gibi küçük rotalarda kullandım.

- elbet kaliteli v frenler vardır ancak link a7'ye göre disk frenler aşırı fark ediyor. en dik yokuşlardan inerken bile güvenli hissettiriyor.

- düşük vitesleri yokuş çıkmak için gayet uygun geldi bana. yokuştan kastım da gayet dik öyle hafif eğimli noktalar değil.

- kabloların kadro içinden geçiyor olması kullanım alanını ve tutuş noktalarını arttırıyor. herkes sele arkası çanta takarken siz göbek kısmına çanta takabiliyorsunuz.

- gidonda düz bir çizgi olmadığı için aydınlatma ürünlerinizi kaidesi sabit kendisi hareketli olanlardan almalısınız. yoksa ışığınız sağa ya da sola meyilli oluyor.

- lastiklerinde koruma şeridi var. henüz bir patlama durumuyla karşılaşmadım.

- selesi selle royal marka ancak giriş seviyesi ve çok standart. uzun mesafelerde götünüz çok acıyor. pedli tayt ya da sele kılıfı kullanmanızda fayda var.

tanım: 2021 modellerinin şubat gibi piyasaya düşeceği söylenen velespit.

edit: benim için harika bir başlangıç bisikleti oldu ve sayesinde bisiklet sporunu sevdim. şimdi yol bisikletine geçiş yaparak kendisine çok teşekkür ediyor ve elveda diyorum.
  • 3 gün önce 1000 tl'ye aldığım, geçen senenin ve bu sene bahar içerisinde çok satan modeli. piyasada bulmak biraz zordur.

artıları aluminyum kadro, maşadan kilitli ön amorsitör, arka vites değiştirici shimano altus, ön değiştirici shimano tourney tx51, hidrolik disk frenleri ve 28" ince tekerlekleri ve çift kat aluminyum jantları sayılabilir.
    eksileri selesi ve elcikleri. alır almaz değiştirilmeliler.

fiyatına göre performansı gayet iyidir.

http://www.carrarobisiklet.com/#sportive-225_153
    fotoğrafları için
  • motoru sattıktan sonra pandemide evden çalışmaya geçeli iyice hareketsiz kaldığımdan da kelli hem iki tekerden kopmayayım hem de hareket olsun diye bir süredir uygun bir bisiklet bakıyordum ki hem tip olarak hem f/p olarak kullananların memnuniyeti sonucu kendisinde karar kıldım. nerdeymiş bunların şubeleri diye bakınca evime yürüme mesafesinde bir bayi olduğunu görünce bugün atladım gittim

56 kadro olanından bir adet mevcuttu. boyum uzun olduğundan 56 kadronun yetip yetmeyeceğinden şüpheliydim üstüne oturunca dizden veya koldan herhangi bir sorun yokmuş gibime geldi (çünkü olsaydı motor kullandığım zamandan rahatsız sürüşün, sürücüye uymayan motorun verdiği rahatsızlığı bildiğimden) bunda öyle bir rahatsızlık hissetmedim. ama bayinin sahibi abim sana ufak, bacaklar tamam ama kollar daha önde olmalı sana falan diye heves kırdı resmen. gidon uzatma aparatı falan var ki gidon boğazdan da öne arkaya açılı olarak hareket edebiliyor. adam yok illa sana 58 yada daha büyük jant falan dedi. neyse diğer bayiye de bir bakayım diyerek çıktım.

çıkmadan önce de bisan'ın elektrikli bir katlanır modeli vardı onunla 3-5 dakika bir tur attım, sportive henüz kurulu değildi pedalları vs yoktu.

şubat 2021 fiyatı 3750 tl. %5 bir iskonto payı var olsun 3600 yani. çok para ama gidip de ümit bisiklete 2500 vereceğime bunu alırım sanırım. şu anki piyasada bu fiyattan almak makul mudur, 2.el mi bakmalıyım ( kadro bulmak zor) yada alternatif olarak bu fiyat aralığında bu kalite başka ne model düşünebilirim net bir alternatif de yok açıkçası, önerisi olan suserlerin yeşillendirmesine açığım.

edit: almadım, çok pişmanım. 7310 lira olmuş ameneke.
  • kızıltoprak ileri bisiklet'ten son kalan 51 cm kadro boylu olanını alıp mutlu mesut günler geçirdiğim bisikletim.

hayatımın en güzel sele ağrısını çektim bu bisiklette, diğer tüm bisikletlerde "sikeydim ne halt etmeye aldım bunu" şikayetini ederken, bu bisikletin canını yerim ben.

şimdi fiyatına göre bisikletlerin maserati'si demem çok yanlış olur, ama bisikletlerin mazda mx-5'i demem o kadar da hayal ürünü olmaz. şahane bir fiyata şahane kadro, makul donanım ile satılır. adeta mx-5 gibi atla sürücü arasındaki birlik* bu bisiklette de söz konusu. her yere onunla gitmek isteyebiliyorsunuz.

profesyonel bisikletçileri bilmem, acıbadem-pendik-acıbadem turunu bana yaptıran bisiklet candır.
  • görselde gördüğünüz kısım -örnek olarak atıyorum- kırıldı.
    bugün bir bisikletci 500 lira para istedi. acaba bunun gerçek maliyeti nedir?
    nasıl en uygun şekilde çözebilirim.
  • 227 ile arasinda donanimsal farklar da mevcut.

227 olan 27 vitestir ve arka vites sistemi deore önde ise altus vardir.

225 ise 24 vitesti ve arka altus ön vites tourneydir.

bu ne demek?? 225 f/p bisikletidir. üzerinde en f/p donanimlar var.

227 deki donanim cok daha iyi.

bisiklet butce işidir. butcenizi dar tutuyorsaniz carraro 224 ve 225 piyasada şu an alinabilecek en iyi bisikletlerden biridir.

bende 225 var. rengini begenseydim 224 alacaktim cunku bu seviye icin v frenin yetecegini dusunuyorum esasinda.

227 alinir mi? dedigim gibi. bisiklette para ile kalite genelde direkt dogru orantili.
  • şu aralar 2500 tl civarına alınabilecek en iyi bisikletlerden biridir.
  • bunun 227 si ile bunun arasında kaldım. 227 kadro üst borusu sanırım köşeli bir de ön süspansiyon kilidi direksiyonda. sırf o yüzden 300 - 500 fazla vermeye gerek var mı bilmiyorum. arada kaldım. ilk bisikletim olacak bunu mu alayım 227 yı mi diye soruyorum kendime. üstelik ayna karşısına geçtikçe :)
hesabın var mı? giriş yap