şükela:  tümü | bugün soru sor
 • catfish adli indie filmin basarisinin ardindan israilli dostumuz nev schulman'in mtv'ye yaptigi programin adi.

  internette fake profil yapip milleti kandirip internet aski yasayanlarin hikayesini anlatan bu sovun kendisinin fake oldugu biraz cok belli. buna ragmen produksiyonu oldukca iyi, ve eglenceli bir program.
 • bir programda soylediklerine gore sozlukte catfish kelimesinin karsiligina gercek anlami disinda "sanal alemde farkli kimlikler altinda insanlarla iliski kuran kisi" ya da buna benzer bir tanim girilmesine yol acan programmis. programi izledikce insanin ruh hastaliginda nasil cigir acabildigine inanasin gelmiyor gercekten. kurgudur belki evet ama bu eglenceli oldugu gercegini degistirmiyor. ha birde dusunmeden edemiyor insan bizim ulkede nasil olurdu diye. erkeksin, biriyle konusuyorsun bir sene boyunca muhabbet her turlu girla, tamam diyorsun hayatimin kadini oluyorum geberiyorum filan. en sonunda program vesilesiyle karsi karsiya geliyorsun sen ruyalarinin kadinini beklerken bir bakiyorsun karsinda bir adam. breh breh kan cikar sozluk kan, direkt ucuncu sayfaya haber olursun vallahi.
 • türkiye'de biri bunu yapmalı ve beni de bünyesine katmalı. lütfen.
 • kadın-erkek fark etmeksizin, insanın başına vurunca, nelere kanabileceğini gösteren tv programı. yüce rabbim kimseyi yoklukla terbiye etmesin, herkese gönlüne göre düzenli seks versin, tabii baharat niyetine de biraz akıl.

  "catfishing" ingilizce'de, fake profiller oluşturup karşındaki kişiyi kandırıklamak anlamına geliyor. romanya'lardan eskort düşürdüğünü sanıp "cnm ben havaalanına vardım, ama pasaportta sorun çıktı, bana 3bin avro gönderir misin" versiyonunu da bizim, beyniyle siki yer değiştirmiş bazı erkeklerimiz yiyor.

  youtube, vine, twitter ünlülerinin fake hesaplarını açıp yıllarca rol yapan bu insanlar, kandırıkladığı geri zekalılarla yüzleşiyorlar. ondan sonrası muazzam. hele bir demiyor musun, "yav adamın 5 milyon takipçisi var, tinder'da bana nasıl denk gelip konuşsun" deyu? hayır, demiyorlar. demedikleri gibi, onlarla asla görüntülü konuşma yapmayan sahte kişilere, iyice kendilerini kaptırıyorlar.

  programın en sevdiğim kısmı, elbette yüzleşme. "baahahahahah" deyu su aygırı ağzımı iyice açarak gülüyorum. bir profilin sahibi, kadının eski sevgilisi çıktı. bir profilin sahibiyse lezbiyen. üstelik, karşısındaki insan, heteroseksüel bir kadın. "zamanla kimliğimi açıklayacaktım, benden hoşlanırsın sandım." diyor yüzsüz yüzsüz.

  allam keşke bana evan peters yazsasjdjdjdf.