• ülkede insan hayatının pamuk ipliğine bağlı olduğunu tekrar gösteren, konya'da yaşanan olay.

--- spoiler ---

konya’da yol üstündeki bir çay bahçesine gözleme yemek için uğrayan 1 kişi, işletme sahibi ile aralarında çıkan tartışma sonucu başından silahla vurularak hayatını kaybetti.

iddiaya göre ankara'dan antalya'ya seyahat eden 3 kadın, gözleme yemek için yol üstünde bir çay bahçesine uğradı. siparişlerini veren kadınlardan emel göçer, (33) çayın soğuk geldiğini söylemesi üzerine işletme sahibinin oğlu ile sözlü tartıştı.tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

silahına sarılan muhammed i. (41) emel göçer'i silahla yaraladı. durum hemen 112 ekiplerine bildirildi.olay yerine gelen sağlık görevlileri yaralı emel göçer'i ambulansla hemen hastaneye kaldırdı.

konya şehir hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen emel göçer kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

cinayet şüphelisi muahmmed i. ekipler tarafından göz altına alındı. olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
    --- spoiler ---
  • müşteri memnuniyetinde zirveyi yaşatan işletme. ülkece akıl sağlığı kaybedileli çok oldu. bu sebeple zincir restaurant ve petrol istasyonları hariç hiç bir yerde durmam. muhatap olacağınız insanlara dikkat edin.
  • resmen kör kurşuna gitmiş. böyle bir çomarlığı konya dışında başka bir yerde beklemezdim.
  • yola çıkacaksanız, önceden yiyecek bir şeyler hazırlayın. bir termosa sıcak su koyun. en kötü ihtimal durun bir zincir markette. bir paket dilim ekmek, dilim kaşar alın. çekin arabanızı manzaralı bir yere. hem hijyen olur hem de kafanıza sıkan olmaz.

bok yoluna ölmektir. yeni türkiye'de sıradan bir olaydır.
  • bu olayda müşteri "çay soğuk" diyip tartışma sonucunda mekân sahibi tarafından silahla vurularak öldürülmüş.

geçtiğimiz sene de, aynı olayın farklı versiyonu olmuştu. yine müşteri "çay soğuk" diyor, tartışma çıkıyor, bu sefer müşteri öldürüyor mekân çalışanını.

ülkece psikolojik tedavi almamız gerek. dünya'nın en mutsuz, en sinirli, en boktan ülkelerinden biriyiz uzun zamandır.
  • hayatta karar aldığımızı falan sanıyoruz ya hani planlar yapıyoruz kuruyoruz falan... bir şeyler olunca sevinyoruz ya da olmayınca üzülüyoruz. hepsi bir yalan. hayat serüvenimize etkimiz o kadar az ki... her an bir şekilde ölüm tehlikesi ile karşı karşıyayız.

bunun için eğitim var bunun için adalet var. insan için var!
    bizde artık ne insan ne adalet ne de eğitim var.

önceden allah ıslah etsin diyordum ama ıslahlık bir durumumuz da kalmadı artık bizim.

edit1: yukarıdaki ilk entrydeki kaynağa ilaveten başka bir kaynakta da çay soğuk tartışması sonucu kadının semaveri devirdiği çaycının da silahı alıp gelip kadını vurduğu söylenmiş.

neden kimsenin öfke kontrolü yok? çok acı...
  • allah kahretsin bu nasıl olay, ulan gidip sıcağını getir kafaya sıkmak nedir resmen şok oldum.

sonra millet neden kariyerini bırakıp norveç te bulaşık yıkıyor millet malı mülkü bırakıp bok bile temizler.

bu nasıl ülke arkadaş!
  • bı gün ben de böyle bok yoluna gideceğim diye korkuyorum. kimsenin kimseye tahammülü kalmadı. gerçi zamanında park meselesi yüzünden kıyıdan dönmüşlüğüm var ama neyse.
  • şu dönemde herkesin kendisine ne kadar dikkat etmesi gerektiğini gözümüze sokan elim bir vaka daha.

muhtemelen tartışma, tarafların üslup bozukluğu ile meydana gelerek ateşlendi.

şunu anlayalım, artık hiçbirimiz normal değiliz! dolayısıyla bu ülkede en ufak bir meselede ölmek işten bile değil. dahası, ölen öldüğüyle kalarak hayat bir şekilde devam ediyor.

ölçüyü, tedbiri ve sağduyuyu elden bırakmamaya gayret edelim. zira hepimiz son noktadayız.
  • çay soğuktu diye başlayıp bambaşka noktalara gitmiştir kavga. kimse "çay soğuk" dedi diye adam vurmaz. birisi hapiste, öbürü mezarda içerler artık sıcacık çayı. böyle münakaşalara girmeyin arkadaşlar. çay soğuksa kalk, hesabı öde bir daha da o işletmeye uğrama. hayatını riske atmaya değer mi lan?
hesabın var mı? giriş yap