• sözlükle ilgili çaylak entrylerinin başlık içerisinde görüntülenme isteğidir aslında.

mesela bir çaylak, takip ettiğim "az kişinin bildiği muhteşem web siteleri" sayfasına gerçekten, az kişinin bildiği muhteşem bir web sitesi eklemiş olabilir ve bu benim olay ışığımı yakmıyor. yada ben o başlığa girdiğimde çaylakların mesajlarını göremiyorum. belki bu, çaylak entry'leri için tıklayınız şeklinde başlık içinde yer alabilir veya ayarlar kısmında "çaylak entrylerini de göster" şeklinde bir modül olabilir. böylelikle italik olarak o başlıkta çaylakların entryleri de görünmüş olur. isteyen yazar, bunu gizleyebilir isteyen yazar görünür kılabilir. hiç değilse çaylaklar kısmında arama yapılabilse? şimdiye kadar bir başlığa belki de çaylaklar yazılması gerekeni çoktan yazmıştır ve biz de hâlâ aynı şeyleri yazıp duruyoruz? zaten çaylak kişisi yazar olunca görülmeyecek mi entryleri? görünecek. o zaman o kadar çok entry kirliliği oluşacak ki. aynı şeyler belki alt alta yazılmış görülecek.
  • halihazırda yazar olanların en az %20'sini gizliyoruz zaten. çaylaklarla mı uğraşalım bir de ?
  • çaylak entrylerinin %90'ı çöp olduğundan desteklemediğim öneri.

hatta bence çaylaklıkla yazarlık arasında stajyerlik şeklinde bir kademe daha olmalı. stajyerler başlık açamamalı, belli bir denetimden geçmeli ya da limite tabi tutulmalı. nerede trol, niteliksiz ya da boş yere yeşili yakan entry varsa hepsi yeni yetme 400- entryli bir yazara ait çıkıyor. engellemekten usandım.
  • "normal entryler, standart font ile, çaylak entryleri de italik ve hafif soluk görünecek şekilde, herkese görünür olabilir." önerisi ile arttırdığım durumdur. zaten, ayrı bir sekmede, çaylakların ne yazdıklarını görebiliyoruz. çok zor olmasa gerek.
  • çaylaklar sekmesine girip de kör olmadan çıkabilenler tarafından gündeme getirilen bir öneri.
  • katılıyorum, en azından bir gün boyunca görünmeliler. insanları daha da şevklendirir bu uygulama. kendi kendilerine konuşuyor gibi hissetmezler. unutmayın biz de bir zamanlar çaylaktık.
  • (bkz: çaylak kullanıcıların entry'lerini görebilmek)
    3 mart 2021'de başlıkta ara'ya eklenen çaylaklar butonu ile artık mümkündür.
  • bazıları, yazar olmuş sözlük yazarlarından çok daha iyi yazdığı ve görülmesi gerektiğini düşündüğüm için bence de olması gerekendir.

(bkz: #123277880)

bu arkadaşın entrysi mesela bu gün görünmese ne zaman görünecek? en azından bu şekilde onlara destek verebileceğimiz bir başlık olmalı gibi duruyor ama kusura bakmayın arkadaşlar elimden bu geliyor şimdilik.
  • 6997 entry girmiş bir yazar kişisi çaylak entrylerinin %90'ı çöp diyor. 400 entry giren çaylağın yazdıkları değersizmiş.
    ben bu adamın yazdığı entryi şuna benzettim.
    (bkz: dağdaki çoban ile benim oyum bir değil)
hesabın var mı? giriş yap