• ayse hatun önal isimli zat-ı muhteremin icra ettiği nadide bir şarkı olmakla birlikte söz konusu eser kendisinin 13 yaşından bu zamana kadar almış olduğu çeşitli müzik eğitimlerinin oluşturduğu büyük bir birikimin bir sentezi olarak biz müzikseverlere sunulmuştur. bu eşsiz eser, "kırcan mı belimi" dizesiyle güzel anadolumuzun tarihsel motiflerini betimlerken diğer bir anlam yüklü ifade olan "ayılık var senin hamurunda" dizesi de sanatçımızın çevre bilinciyle doğru orantılı olarak içindeki hayvan sevgisini biz hayranlarıyla paylaşımıdır; son olarak politik bir tepkiyi imalı olarak empoze etmeye çalışan potansiyel sanat güneşimiz, "çeksene elini" diyerek yıllardır ülkemizi idare ettikleri halde hala türkiye'yi bir türlü düze çıkaramayan polikacılarımıza üstü kapalı tepkisini göstermiştir. bu anlamlı beste ve güfteyi sanat tarihimize altın harflerle kazıyan müzik dehasına ekşi sözlük vasıtasıyla şükranlarımı sunmak istiyorum*...
  • az önce dinleyerek yeniden tekno top 100 listeme aldığım parçadır. kafayı yemiş olabilirim ama süper şarkı lan.
  • tribal altyapısı olan bir parçadır kendisi aynı zamanda.. dub'ını dj tarkan'ın çalması da muhtemeldir.. dalga konusu olması kesin de olsa altyapı açısından bence gayet başarılı bir şarkıdır..
  • dinlerken düşündüren parça
  • 27 aralık 2003'ü 28 aralık 2003'e bağlayan gece zaga seyrederken ortalara doğru koltukta uyuyakalmamın ardından bir ara şöyle bir uyandığımda uyku sersemi iken maruz kaldığım şarkı. o halimle beni gerçek bir anlamsızlık alemine yuvarlamış, nerede ne halde olduğumu, neyle karşı karşıya kaldığımı anlamam dakikalar almıştır. o arada şarkı da bitmiş, başıma ne geldiğini anlamam için sabah tekrar uyanmam ve sözlüğe girmem gerekmiştir. şimdi biraz daha salim kafayla düşündüğümde şu sonucu çıkarıyorum ki ayşe hatun önal anladığım kadarıyla erdal acar nevinden kıroyum ama para bendeinsanlarıyla yaşadığı ilişkileri bir sanat eseri haline getirmek istemiş, sonunda da ortaya bu garabet çıkmış. olsun, yine de açıksözlü. takdir ettim ben kendisini.
  • pink floyd'un hemen arkasindan dinleme talihsizligine dustugum parca. cop tenekesinden uzerime kedi firlasa boyle sasirmazdim herhalde.
  • petek dincoz foolish casanova'yi cikardiginda daha kotusunun yapilamayacagina inanlari buyuk hayal kirikligina ugratmis olan eser.
  • on numara şarkı. türkiye'de daha iyi house müzik hala yapılmadı. yapıldıysa tavsiye verilmesini isterim. kadına yazık oldu.
  • bir döneme damgasını vuran bu şarkı ayşe hatun önal tarafından yazıldığında, toplumun herkesiminde "lan, kim lan bu ayı?" sorusu gündeme gelmişti.

olağan şüpheli doğal olarak, ayşe hatun önal'a kese kağıdı kıvamında bir kar maskesi taktırıp, mekanları o şekilde dolaştıran, onu geçtim, kar maskeli 3 adama para verip, ayşe hatun önal'ı evinden "şaka" adı altında kaçırtan erdal acar'da birleşmişti.

fakat, o ayı erdal acar değildi. bir süre sonra sonuç açıklandı ve at yarışı tabiriyle "eşek" geldi.

meğer bu şarkının sözleri ozan doğulu'ya yazılmışmış. adam artık erdal acar'ı geçecek ne yaptı bilemiyorum ama ben fikir boyutunda bile erdal acar seviyesini geçemedim. az yere bakan, yürek yakan değilmiş. gidip arkadan ensesine bir tane vurup, "vay çakal" diyesim geldi.
  • 5.40'tan sonra başka bir dünyaya büründüren milletimizden çıkan tek sağlam house music. bok atmayınız.
hesabın var mı? giriş yap