• ispanyol futbol takımı...benim tüm dünyadaki fawori takımım...menajeri victor fernandez...kadroda ruslar mostovoi, karpin, brezilyalı mazinho, yeni transferler celades, gustavo lopez, kaviedes, benni mc carthy, djorovic, berges, makelele, revivo gibin yıldızlar war...geçen sene real madrid'i kendi sahaları olan balaidos'ta 5-0 yendikleri gün hayatımın en mutlu günüydü...
    koçlarım benim...
  • los lunes al sol isimli guzide ispanyol filminde bir grup issizin beles tepeden izleyip destek verdikleri takim.
  • kafası güzel takım.

son dört maçı

celta vigo 4-3 barcelona
    villarreal 5-0 celta vigo
    celta vigo 4-1 deportivo la coruna
    las palmas 0-3 celta vigo (ilk yarı sonucu)
    las palmas 3-3 celta vigo (maç sonucu)
  • evlere şenlik bir türkçe ile hakkında entry girilen avrupa ligi yarı finalisti takım.
  • deportivo la coruna ile yuzyillarca turkler diye dalga gecen takimin kadrosunda artik 2 turk var. emre mor biraz kendini toparlasa, ne guzel olurdu.
  • la liga'da geçirdiği 56 sezonda hiçbir başarı yakalayamayan, copa del rey'de ise çıktıkları 3 finalin 3ünü de kaybeden, üst klasmanda hiçbir kupası olmayan takım.
  • (bkz: yar ben belanın ta kendisiyim)

adamlar yanılmıyorsam üst üste altıncı kez kendi evlerinde barça'dan puan aldılar. üstelik bu sefer taraftar da yok. nasıl beceriyorlarsa kümede kalmaya çalıştıkları, 5-6 maçta 2-3 puan anca alabildikleri tuhaf sezonlarda bile barça'ya çelme takıyor adamlar.

bu durumdan bağımsız olarak celta'ya hep çok sempati duymuşumdur, sanırım biraz los lunes al sol filminin vigo'da geçmesinin de payı var bunda. logosu olsun, forma renkleri olsun, öyle pek de büyük bir şehirden olmamasına rağmen ispanyol futbolunda adından söz ettirecek ölçüde başarılı olması olsun hep hoşuma gitmiş ve takdirimi kazanmıştır.
  • bir zamanlar la liga‘yı mostovoi‘li valeri karpin‘li kadrosuyla sallayan ispanyol takımıdır. 2012-2013 sezonuyla beraber tekrar la liga‘da olacaktır.
  • los lunes al sol u seyreden yetmedi bir daha seyreden bir daha seyredenlere ikinci lige düşerek üzün ve büzen takım
  • barcelona'dan 15 milyon avroya denis suarez'i transfer etmiş olan kulüp. ellerinde patlayan benzer miktardaki emre mor transferinden falan bahsetmiyorum bile. avrupa'nın küme düşmemeye oynayan takımının harcadığı paralar bunlar. bizimkiler de ligin gol kralına 10 milyon avro verdi diye 1 yıldır kaos var. aradaki makas çok ama çok büyük hakikaten.

bu arada; tribünlerini çok sevdiğim takımlardan birisidir. avrupa'nın en politik* tribünlerinden birisidir.
hesabın var mı? giriş yap