carlos

  • 4095
  • 0
  • 0
  • 0
  • 10 yıl önce

colin kazım-richards

hakkında akşam gazetesi'nde çıkan "efendi ol kazım" haber tüm iletişim fakültelerinde ders olarak okutulması gereken futbolcu. . gazeteci dediğin yaratıcı olmalı, zico'yu konuşturmalı:

"gençsin, içinin kıpır kıpır olduğunu biliyorum. ancak türk örf ve adetlerine göre yaşaman gerekiyor. tabii ki ingiltere’de doğup büyüdüğün için bunları bilmemen doğal ama dışarıdan bakıldığında hiç de hoş görünmüyorsun. kendine çeki düzen ver"

zico duvara konuşmuyor tabii kazım da cevap vermeli:
"haklısınız hocam, bunu hiç düşünememiştim. bundan sonra kendime daha çok dikkat edeceğim"

zico dediğin bayburt'lu zaten, örf, adetin kitabını yazmış, kazım da hizaya gelmiş içi kıpır kıpır genç.

efendi ol kazım
fenerbahçe’nin ingiltere premier ligi’nden kadrosuna dahil ettiği colin kazım, takıma ilk geldiğinde sempatik kişiliği ve şakaları ile bir anda sarı-lacivertliler’in maskotu olmuştu. ancak aradan geçen zamanda işin dozunu kaçırınca antipati toplamaya başladı. yerinde duramayan yapısı, hiperaktif kişiliğini ve aşırılığa kaçan şakalarını ilk başlarda kazım’ın gençliğine veren teknik direktör zico ise diğer oyuncular durumdan rahatsız olunca talebesini uyarmaya karar verdi. genç futbolcuyla bire bir görüşme yapan brezilyalı çalıştırıcı, kendisine bir dizi tavsiyede bulundu ve bir an önce toparlanması gerektiğini söyledi. zico’nun görüşmede, “gençsin, içinin kıpır kıpır olduğunu biliyorum. ancak türk örf ve adetlerine göre yaşaman gerekiyor. tabii ki ingiltere’de doğup büyüdüğün için bunları bilmemen doğal ama dışarıdan bakıldığında hiç de hoş görünmüyorsun. kendine çeki düzen ver” dediği, colin kazım’ın da “haklısınız hocam, bunu hiç düşünememiştim. bundan sonra kendime daha çok dikkat edeceğim” karşılığını verdiği öğrenildi. hocasından uyarı alan colin kazım’ın sululuğa kaçan şakalarına son vermesi ise en çok takım arkadaşlarını rahatlattı.
http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=87254,2

devamını okuyayım »
11.08.2007 01:12