şükela:  tümü | bugün
  • http://kitap.net23.net/baristuna.html

    tanırım yazısından: "barış tuna aile içi cinsel istismar gibi netameli bir konuyu duygu sömürüsü yapmadan, kuvvetli dili, mükemmel gözlem yeteneği, her etapta şaşırtmayı başaran kurgusuyla cennette uzun bir kış adlı romanda anlatıyor.
    barış tuna ikinci romanında dokunulmazlık sahibi “kutsal” aile kurumuna dokunmakla kalmıyor, o “kutsal” çatı altında yaşanan cinsel istismarı, ikiyüzlülüğü, dinsel baskıyı, bencilliği ve çürümüşlüğü ifşa ediyor. merkezine aşk acısını koyan roman, aslı, umut, meral ve serhat’ın birbiriyle kesişen aykırı ve “arızalı” hayatlarını, hayal kırıklıklarını, umutsuzluklarını derinlikli bir anlatımla ve bir solukta okunan bir akıcılıkla okura aktarıyor.
    aşk, ayrılık acısı, geleneksel aile yapısı, din-mezhep ayrışmaları, sosyal sınıf çatışması, kapalı kapılar ardında yaşanan cinsel istismarın sonuçlarının hayata yansıması bu sürükleyici romanda bir araya geliyor."
  • okuyanus gibi dandik bir yayınevinden çıkmasa iyiymiş, özensiz kitap kapağı da aldatmasın sizi. insanın canını acıtan, bıçak gibi kesen cümleleriyle defalarca kere okunmayı hak eden bir roman. tüm roman boyunca insanın boğazına bir yumru yerleşiyor, cümleler günümüz tembel okuru için evet biraz fazla uzun, konu kasvetli, toz pembe bir dünya vaat etmiyor, belki biraz fazla gerçekçi, pis şeyleri rahatsız etmekten çekinmeden insanın yüzüne çarpıyor, hızlı akmıyor, ha bir de biraz uzun, 520 sayfa ama her satırını okutuyor.
    videosu da ayrı güzel cennette uzun bir kış