• hakkında niye bu kadar az entry girilmiş anlamadım. oysa gerçek mutluluk budur bence. 3 gündür çeşitli ceplerden 70 milyon para buldum. böyle mutluluk olamaz dostlar. aşık gibi durup durup gülümsüyorum. harcamıyorum da. yeniden unutmak yeniden bulmak istiyorum. iyi ki dağınığım la deyip duruyorum.

yerde bulunan para da acayip mutlu eder ha! bi kere 10 milyon bulmuştum da, o nası sevinmekti öyle. hey gidi hey!
  • asgari ücretin üçte birini cebinde unutan ve deli divane olup aramayan adam var lan memlekette..

(bkz: zenginlik ne güzel ben de geliyim mi)
  • bazen olur da sıkışırım diyerek bir yerlere para koyarım, sonra nereye koyduğumu yada parayı komple unuturum. bu ay çok sıkışmıştım, maaş gününe de 2 gün var, bu gün sabah aceleyle evden çıkmam gerekiyordu, aylar önce aldığım ve hiç kullanmadığım bir çantayı kullanmaya karar verdim, içini yerleştirirken , küçük fermuarlı cebi açtım , enemmm !! 100 tl. bayram harçlığı almış çocuk gibi oldum. insanın kendisine arada böyle küçük sürprizler yapması güzel.
  • yolda para bulmakla aynı oranda sevinç yaratabilecek hadise. tek farkı bulana vijdani sorumluluk hissettirmemesi.
  • türk lirası ise dolar karşısında en az yüzde 20-25 değer kaybetmiştir.
  • geçen yıldan kalma sümüklü kağıt mendillerin yanında olurlar hep.
  • bittiği zannedilen soft sigara paketinin dibinde kalan son dal sigarayı bulmaktır bizim için.
    cepte para unutacak kadar zengin değiliz.
  • kağıt mendil çıktı benimkilerde bol bol amk. geçen kış parasız, burnumuz aka aka gezmişiz sadece.
  • =hazine bulmuş gibi olmak
  • ilgili şahıs şanssızsa bulunduğu vakit genelde tedavülden kalkmış olduğu görülen para
hesabın var mı? giriş yap