• dizi ve filmlerde genelde karadenizli tiplemelerden simasına alışkın olduğumuz bi oyuncu. bu sene çakal'da güzel bi yer edinmiş kendine..
  • sen kimsin filmiyle beğenimi kazanmış oyuncu. hatta filmde gülünebilecek tek tipleme.
  • ula bokyiyen , haçan uşak zaten trabizonlidur daa , birakda gonişsun memleçetinin şivesuni.
  • cem yılmaz'ın yeni filmi ali baba ve 7 cüceler filminde yardımcı erkek oyunculardan biridir. muhtemelen bu film ile büyük sükse yapacaktır, ancak kendisinin oyunculuğu tabii ki daha önceki türk filmlerine dayanmaktadır.
  • gerçek kesitin efsane bölümü hata kimdede gürdal abinin baş düşmanı, kızın belalısı marangozu canlandırmaktadır.
  • bir çok filmde oynamış, ancak ekşi’de hakettiği yeri bulamamış oyuncu. tipinden ve memleketinden dolayı laz tiplemelerinde tercih edilmiş. ancak bugün ali baba ve yedi cüceler filmini tekrar izledikten sonra bir cem yılmaz filminde cem yılmaz ile başrol oynamasına rağmen neden parlamadığını düşündüm. gerçekten enteresan.

filmografisi:
    2017 - aç kapıyı çok fenayım (sinema filmi)
    2017 - baş belası (sinema filmi)
    2017 - firardayız (sinema filmi)
    2017 - sümela'nın şifresi 3: cünyor temel (sinema filmi)
    2016 - oflu hoca'nın şifresi 2 "oflu hoca" (sinema filmi)
    2015 - ali baba ve yedi cüceler "ilber", "dilber" (sinema filmi)
    2015 - olur inşallah (sinema filmi)
    2014 - oflu hoca'nın şifresi "oflu hoca" (sinema filmi)
    2014 - delisin! delisin! "sadri" (sinema filmi)
    2013 - peri masalı "emir" (sinema filmi)
    2013 - koğuş akademisi "erdem" (sinema filmi)
    2013 - altındağlı "cavcav" (tv dizisi)
    2012 - moskova'nın şifresi: temel "sinan" (sinema filmi)
    2012 - kral yolu - olba krallığı (sinema filmi)
    2012 - bana bir soygun yaz "çeto" (sinema filmi)
    2011 - sümela'nın şifresi: temel "sinan" (sinema filmi)
    2011 - sen kimsin? "vedat" (sinema filmi)
    2011 - hop dedik: deli dumrul "dursun" (sinema filmi)
    2011 - başrolde aşk (tv dizisi)
    2010 - çakal "idris" (sinema filmi)
    2009 - uygun adım aşk "taka idris" (tv dizisi)
    2009 - deli dumrul kurtlar kuşlar aleminde "dursun" (sinema filmi)
    2008 - gece gündüz "rüstem" (tv dizisi)
    2007 - memleket hikayeleri - yine ban... "davut" (tv filmi)
    2006 - tarık ve diğerleri "köylü" (tv dizisi)
    2006 - pars: kiraz operasyonu "simitçi" (sinema filmi)
    2005 - fıkralarla türkiye "yasin" (tv programı)
    2005 - emret komutanım "idris fındıkoğlu" (tv dizisi)
    2005 - döngel karhanesi "kebapçı" (sinema filmi)
    2005 - beşinci boyut "tutuklu" (tv dizisi)
    2004 - kapkaç (tv filmi)
    2003 - hayat bilgisi "polis" (tv dizisi)
    2002 - şeytan bunun neresinde (sinema filmi)
    1993 - gerçek kesit (tv dizisi)
  • başarılı bir oyuncudur.
  • şimdi instagram'da denk geldiğim ve son sakallı halini, bazı açılardan feci şekilde dostoyevski'ye benzettiğim adam.
  • herhangi bir projesini izlemediğim, oyunculuğu nasıldır bilmediğim (bu da benim cahilliğim ve eksikliğim olsun) fakat kendisini sma'lı çocuklar için açtığı canlı yayınlarda yakından tanıma fırsatı bulduğum sanatçı.
    bilmiyorum bunu okur mu ya da bir şekilde görür mü ama mükemmel bir insansın çetin abi... her akşam bıkmadan, usanmadan aileleri yayınına alıp, vicdani duygularınla dinleyip, seslerini duyurmalarına yardımcı oluyorsun.
    onların bekledikleri zolgensma için devlet eşrafından kimselerle görüşüyor, gerektiği yerde "olmuyor! neden olmuyor... artık ben de umutsuzluğa kapılıyorum" diyebiliyor, yine de vazgeçmiyorsun.
    seni her gördüğümde gıyabında evladın için dualar ediyorum. şunu yazarken bile çok duygulandım çetin abi. meğer böyle şeylere duyarlı, "gerçek sanatçı" yanıbaşımdaymış da ben görememişim. iyi ki varsın...
hesabın var mı? giriş yap