• aile terbiyesinden bihaber, öğrenci kılıfı altında saklanan bir davar tarafından söyletilmiş de olabilir.hemen saldırmamak lazım.
  • pek sevecen olmadığını hemmen belli eden öğretmendir. eğer kadın hocaysa önceki gün telefonda erkek arkadaşı ile bağıra bağıra tartışmış olması kuvvetle muhtemeldir. ama üzülmeyin dört ay sonra evlenirler. bize de, bahsi geçen erkek arkadaş için üzülmek düşer.
  • armut piş ağzıma düş diyen öğretmendir aynı zamanda
  • öğretmen olmanın ne denli önemli bir meslek olduğunu kavrayamamış cahil sürüsü içerisindeki o koskoca güruhun minicik ufacık tefecik bir parçasıdır.

atanamayan bir öğretmenim. birçok özel yerde çalıştım. ilkokuldan tutun lise sona kadar okuttuğum öğrencim oldu. kalbimin en ince yerinden vuran belki sizin için küçük benim için büyük bir olay olmuştu yakın zamanda. 3. sınıfların dersindeyim o ara. spor öğretmenliği yapıyorum. kantine geçtim su aldım kendime. zil çalmış, bir öğrencim geldi;
    -öğretmenim, zil çaldı gelmeyecek misiniz ?
    -geleceğim kuzucum , suyumu bir içeyim olur mu ?
    -(suratında üzgün bir ifadeyle) bana daha önce hiçbir öğretmenim kuzum dememişti
    -ama ben sizi güzel kelimelerle seviyorum, beğenmedin mi ?
    -içim çok mutlu oldu öğretmenim,gülesim geldi.
    bakın işte tam olarak bunu diyorum. bizler güzel kelimelere alışkın değiliz. o minicik çocuklara hakaret ederek, çirkin kelimeler seçerek elimize ne geçecek onun 'içini mutsuz hissettirmekten ' başka ? matematikten, biyolojiden, fizikten, kimyadan daha önemli şeyler var bu okul denilen yerde. mutlu insanlar , iyi insanlar , özgür düşünebilen insanlar, hayata gülerek bakabilmeyi başarabilen insanlar yetiştirmek gibi... bırakın karnesinde bir tane iki tane kırığı olsun, en güzel yaşlarını ezilmiş, köreltilmiş,kalbi kırılmış şekilde geçirmesin yeter ki.
hesabın var mı? giriş yap