şükela:  tümü | bugün
  • "ülkenin ve akademinin içinde olduğu baskı ortamında, yabancı kaynaklardaki doğru ve bilimsel bilgiyi sahiplenip yaymayı hedefleyen "ceviriyoruz.org"; gençliğin bilimsel, ilerici kaynak arayışına cevap olmak üzere kuruldu."

yayın hayatlarina 21 ağustos'ta başlamış olan güzide emektar bir oluşum.

facebook link

website link
  • geç haberdar olduğum oluşum. ülkeyi güzelleştiren muhteşem işler bunlar. ana sayfam yaptım.
  • merak ettim girdim, ilgimi çeken öyle çok yazı oldu ki, hangisini okusam derken başıma ağrılar girdi.

normalde açtığın muadil bir sitede 1-2 tane "aa okuyayım" dediğin bir şey çıkar, ya popcorn zihniyetiyle 3-4 haber başlığının birleştirilmesinden oluşturulmuştur, ya da kötü bir tercümedir, harcadığın vakte yanarsın.

tercüme geçmişi/tecrübesi olan herkesin, ucundan kıyısından bir biçimde katkıda bulunması gereken oluşum bu. bence.
  • proje gibi proje. hem çevirici hem önerici olarak katkıda bulunacağım oluşum. değiştirilmemiş ve sağlıklı bilgileri yaymak gönüllü olarak yapılası en mantıklı işlerden.

kalıcı ve popüler olması dileğiyle.
  • açtığınız an üzerinize kültür yağan platform. ara sıra katkımın dokunduğu yerdir ayrıca.
  • temiz alan. gelişirse, giderlerini, reklam denen parazitler yerine, gönüllülük ve indiegogo vb. gibi aracılarla bağış usulüyle karşılaması temennisi uyandıran web sitesi. umarım uzun süre, hatta hiçbir zaman reklam almazlar. temel bilim ve bilgi teorisi dili ingilizce olsa da, az erişilir kültürlerden, diyelim ki afrika dillerinden ya da hintçe, urduca, çince gibi nadiren okuyabildiğimiz dillerden çevirilerle zenginleşirse muhteşem olur. ya da latince orijinal metinlerden çeviriler görmek de enfes olur (bkz: hayallerde yaşamak). künyelerine de göz attım; site 18 haziran’da kurulmuş. nispeten yeni olmasına rağmen bana da ulaşmasına memnun oldum. siteyi beğenmemin temel nedeni, seçilen kategorilerin güncelliği. sırf bu konularla ilgilenen insanlarla ortak düşünsel ağda olmak amacıyla bile, aktif katılım arzusu uyandıran bir oluşum.
  • internetin çöp gibi değil de bilgilendirici olarak kullanıldığında ne kadar güzel bir araç olduğunu gösteren internet sitelerinden birisi.
  • onedio dan farklı olmayan fakat dürüstlüğü ile bir kullancı daha kazanmış olan site.
  • kapanmış olan site. yeterli okuyucu sayısına ulaşamadılar herhalde.