• sahip olmak isteyenler mutlaka okuyorlardır buraları. liste fiyatı 22 bin tl olan motora 28-30 bin lira yazan fırsatçı dingiller de okuyorlardır kesinlikle. motor yok, pahalı gelecek gibi saçma bahaneleri ile bu fırsatçı arkadaşları motorları ile baş başa bırakın asla satın almayın. zaten piyasası zayıf olan motorları ellerinde kalsın bunların. ulan yenisi %30 zamla gelse bile 28 bin bandında olacak adam 2018 model 10 bin km makineye 28 bin istiyor siz neyin peşindesiniz kan emiciler?

motosiklet güzel motosiklet ama insanımız çirkin maalesef.
  • 29 nisan itibariyle bir adet grisinden sıfır almış bulunmaktayım bir süredir araştırma içimdeydim.
    birkaç dikkate değer teknik özelliğini kısaca aktarmak gerekirse ;
    -ön&arka continental marka abs
    -önde ters maşa amortisör kullanılmış (upsidedown)
    -bosch marka enjeksiyon sistemi ile donatılmış

artıları;
    -sübap ayarını kendi otomatik olarak yaptığı için ekstra bir ayar istemiyor
    -bu zamana kadar piyasada bilinen bir kronik problemi yok
    -sürücü selesi oldukça konforlu
    -yakıt olarak tasarruflu
    -titreşim tek silindirli bir motosiklete göre oldukça makul
    -malzeme kalitesi kesinlikle bir çinli değil çok daha yüksek
    -üzerinde gelen ktm esintisi ekranda 100 km de ne kadar yaktığını gösteren veri hariç herşey var
    -içerisinde yeni nesil jel akü ile geliyor
    -torku oldukça tatminkar sollamalarda & ani kaçışlarda ara hızlanması ve atılganlığı iyi
    -çok tatlı fıtı fıtı bir sesi var & euro 4 normlarına uygun çevreci
    - her ne kadar naked ın doğasına aykırı olsada yan &arka çanta demiri motosikletin orijinalliğini çok bozmadan takılabilir ve kesinlikle lazım oluyor ( başakşehir oktay motor bu işi gayet profesyonel yapıyor )
    -ön fren çok başarılı , hem ön hem ara jl juan marka kaliper kullanıyor.
    -motosiklette dörtlü flaşörümüz bulunmakta ,sinyaller hem ön hem arka led ve kaliteli ve bağlantı yerleri kırılgan değil esnek ve oldukça kaliteli
    -ön far ve arka stop tamamen led . ön far hem bu sınıf hem daha üst sınıf motosikletler arasında en iyisi diyebilirim. sellektörü vurduğunuzda yolu ikiye ayırabilirsiniz o derece etkili bir farı var .
    -üzerinde çelik fren hortumu standart geliyor

eksileri;
    -üzerindeki cst marka radial fakat %100 nylon lastiklerle sadece motor dik konumdayken güvende sayılırsınız , ülkemizin aşırı kaliteli ! asfaltında viraj vs bu lastiklerle hayal heleki ıslak zeminde asfaltla arkadaş olabilirsiniz. lastik hamursuz olduğu için ısınması çok uzun zamanlar alıyor.
    -motosikletin arka lastik ölçüsü 140/60/r17 ve maalesef bu ölçülerde ülkemizde lastik bulunmuyor , 140/70/r17 lastik takınca yanak yüksekliği arttığı için arka sıyırıcı ve çamurluğa sürtmesin diye oralara saçma modifikasyonlar yapmaya kalkanlar oluyor gerek yok ,bu motosikletin jant ölçüleri ktm duke 250 ile birebir aynı o yüzden 150/60/r17 lastik bulup orijinal ölçüleri bozmadan kullanabiliyoruz. koskoca organizasyon yapıp ithalat yapıyorsun ama ülkeye o ölçüde lastik getirmiyorsun.
    -aynalar hem cam kesimi kalitesizliği hem de çok dar oldukları için kullanışsız , ayna uzatma aparatı denenebilir.
    -artçı selesi konforsuz uzun yola gelmez üzerine jel vs konulması gerekir , şehiriçi yeterli
    -ön çamurluk çok kısa, bütün pislik ve çamur direk radyatöre geliyor . ön çamurluk uzatıcı gerekli
    -egzoz yapısı gereği orta sehpa yaptırmaya müsait değil zincir yağlamada arka sehpa lazım olabilir
    -arka plakalık çok dandik fabrika çıkışında, sağlamlaştırmak gerek yolda düşürenler var
    -naked olmasından ötürü çok rüzgar alıyor spor ön cam şart aerodinamik için
    -arka fren yok gibi birşey viraja girerken yavaşlamak için biraz dokunursun diye yapmışlar belliki

özetle;bu motor cebini düşünen , motoru seven ve kaliteli bir motosiklete binmek isteyen bir kişinin motosikleti olacaktır , kesinlikle ilgi çekiyor ve bunun markası ne diye soran çok kişi olacaktır . mt25 den vazgeçip sıfırını almamda en büyük sebep fayda maliyet oranı oldu . yararlı olabildiysek ne mutlu , sevgiler.
  • 2023 model 250nk almak için yetkili bayi açık açık 25 bin tl cebe para istiyor :d ya ben bu ülke zihniyetinin anasını sikeyim artık

antalya yetimoğlu plaza yapan ama şuan hepsi yapıyor sahibindenden baktığımızda
  • hafta başında ikinci el olarak satın aldığım ikinci motosikletimdir kendileri. 2021 model olarak, 500 kilometrede ve 31.000 liraya aldım. ilk motosikletim yine ikinci el olarak 6.000 kilometrede aldığım 2017 model duke 250'ydi. burada yazacaklarımı bu iki motosikleti kullanmış birisi olarak yazacağım, karşılaştırmalarımı buna göre yapacağım. ilgililere duyurulur.

ilk motorumu almadan önce de bu iki motor arasında kalmıştım. o zaman cf motonun sıfırı 18.000 liraydı. satın almayı tercih ettiğim duke 250 de 6.000 km'de ve tertemiz bir motordu ve fiyatı 19.500 liraydı. (2019 temmuz civarı). nk250'nin malzeme kalitesi bana pek iyi hissettirmemişti ama içinde bulunduğumuz zamanda aldığım ikinci el nk250 ile temiz bir duke 250 arasında yaklaşık 12.000 lira fark varken duke almaya pek elim gitmedi.

motoru henüz 1 hafta kadar kullandım ve az da olsa uzun yola da çıktım diyebilirim. iki motoru da kullanmış birisi olarak duke'a göre artılarının eksilerinden fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

- duke kadar hafif ve çevik
    - egzoz şekilleri tamamen farklı olmasına rağmen rölanti ve gidiş sesleri çok benziyor
    - iki beygir daha zayıf olması son hız kovalamayan insanı üzmez
    - servis ve parça ücretleri daha makul olacak diye umuyorum
    - duke 250'ye bir türlü gelemeyen lcd ekran ve led farı var (selektör yapınca şimşek etkisi çok bariz.)
    - selesi bariz şekilde daha rahat
    - eminim buna pek kimse inanmayacak ama duke 250'den bariz şekilde daha az titriyor. ki bu motosiklet çoğunlukla rodaj zamanında kullanıldı. titreşim var diyenler titreşimin 1.000 km bakımından sonra daha da azaldığını söylüyorlar.

son olarak yaşadığım bir sıkıntıdan da bahsetmek isterim: almadan önce bir tur attım ama o an fark etmedim maalesef. 30km/s altındaki hızlarda ön freni hafifçe sıkınca hem motor öne doğru kafa sallıyor hem de fren maneti ileri geri şekilde dalgalanıyor. . bu da düşük hızlarda dengemi az da olsa bozuyor. bana diskin bir sebepten yamulmuş olabileceğini düşündürdü. ama 30 km üstü hızlarda hiçbir problem hissettirmiyor ilginç şekilde. servise götürdüğümde ustamız disk ve kaliperlerin birbirine alışması için biraz zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. yine de bir sonraki bakımında bu konuyu tekrar gündeme getireceğim. soruları olanlar çekinmeden yeşillendirebilir.

edit: tipo
  • fırsatçıları bilmem ama halen kullandığım motosiklettir. yamaha'nın 49 bin tl olduğu şu günlerde, yeni fiyatı 25.200 olarak güncellenmiştir. beğenerek aldığınız, fırsatçı ve al-satçı olmadığınız sürece gayet iyi motosiklettir.
  • (bkz: #74456618) 2018 te 15-17 bin tl civarında satışa çıkması beklenen motormuş şuan ki satış fiyatı 118.985 tl herşeyin ne kadar saçma sapan bir şekilde zamlandığının ufak bir örneği
  • kısa bir süredir kullanmakta olduğum; şekli şemali, gidişi, duruşu hoş olan bir motor. çok düşük kilometrede ikinci el olarak aldım, kendim de bir süredir kullanıyorum. yaşadığım tek problem, motordan rölantideyken tıkırtı şeklinde bir ses gelmesiydi. servise götürdüğümde eksantrik zinciri ile ilgili olduğu söylendi. düşük kilometrede olması ve hala garanti kapsamında olması sebebiyle garanti kapsamında onarılmasını istanbul'da bir servisten talep ettim. ''nereden aldıysanız orada yaptırmanız gerekiyor'' şeklinde mantıksız bir cevapla karşılaştım. motor kocaelinden alınmış, ben ikinci el olarak şahıstan satın almışım ve motoru garanti kapsamı dışına çıkaracak herhangi bir faktör yok. e dedim ''ben bu motoru diyarbakır'dan alıp istanbul'a gelsem, her arızada diyarbakır'a mı götürmem lazım?'' kısa bir sohbet sonrası hallettiler sağ olsunlar. basit de bir arızaymış zaten. sonuç olarak 'motor iyi ama servisleri kötü' muhabbeti biraz haklı çıkacak gibi.

bunun dışında; ben sakin kullanıcıyım, motorda kesici var mı yok mu bilmiyorum. son hızını da denemedim hiç. 7-8 yıldır da motor sürerim, nasıl az yaktırılacağını da biliyorum az çok. bu şartlarla birlikte yakıt tüketimim 3.5-4.0 litre arasında gidip geliyor. yakıt tüketimimi artıracak tek faktör; bazen kısa mesafe gidip geliyorum. bir de işim ve evimin konumu gereği trafikte sürmem gerekebiliyor. istanbul dışında yaşayıp kısa mesafelerde çok kullanmayacak kişiler yakıt ortalamasını 3.0-3.5 litrelere çekebilir.

fabrika çıkış lastikleri beklediğim gibi rezalet değil, idare eder bir performansı var. yağmurda çamurda çok kullanmadım mevsim gereği. belki ıslak zeminde kötüdür, bilemiyorum.

performans olarak da 250likler içinde kullandığım cbr 250'ye yakın ama cbr'a göre çok az daha güçsüz kalıyor olabilir. duke 250 ile kıyaslayınca biraz güçsüz kalıyor. mt25&r25 ile kıyasa girmiyorum pek.

sonuç olarak fena motor değil, gayet şık, alınabilir, önerilir.
  • sahip olduğum ilk göz ağrımdır.
    türkiyenin pulsar 200ns den sonra yeni başlangıç motoru olacağı kesin olan motordur.
    fiyatlara bakalım.(mayıs 2021 itibarı ile)
    bajaj pulsar ns 200 :29.200 tl
    bajaj dominar d 250 :35.500 tl
    cfmoto 250nk: 28.350 tl

neden cf moto 250 nk diyenler sadece pulsar 200ns nin ekranına baksa yeter.250nk kulladıktan sonra başka ekranlar çok basit gelmeye başladı bana.
    karşılaştırma:
    cf moto250nk:görsel
    pulsar 200ns:görsel

+üstüne yıllardır ön-arka disk abs olması.
    +tasarım olarak da pulsarlardan daha iyi olması.
    +tüm far ve sinyal sistemi led ve inanılmaz kaliteli ışık veriyorlar.bir selektör atıyorsunuz ve öndeki araçların yolu açtığını görüyorsunuz.hayati önemde olan birşey bence.eski pulsarlar gibi ampullerle gelmiyorlar.2018 yani ilk çıkışından beri bu sistemler led.
    +boschun enjeksiyon sistemi.
    +continental abs.
    +j.juan marka fren diski. vs bunlar hep artılar.
    +hafif bir motor.canbazlığa geliyor.150 kg.

-leri:
    -titriyor.
    -arka sele tırt
    -cst marka fabrikasyon lastikler virajlarda biraz korkutuyor.
    -arka lastik türkiyeye pek gelmeyen 140/60-r17 lerden.
    -plastik kalitesi -özellikle granajların- öyle mükemmel denemez.
  • şu an 250cc segmentinde alınabilecek en mantıklı seçenektir. kısmet olursa bu yıl 50cc ile motosiklet öğrenip seneye almayı düşünüyorum.

bu motor hakkında neden yeteri kadar konuşulmamış anlayamıyorum.

-malzeme kalitesi iyi.
    -abs var.
    -tasarım harika.
    -az yakıyor gayet iyi gidiyor.
    -sorunsuz bir vites sistemi var.
    -kronik bir problemi yok.

en yakın rakibi ile arasında 5-6k fark var. daha çok tercih edilen yamahalar ile 15k fiyat farkı var.

bizim milletin marka takıntısına bağlıyorum ve 15k fiyat farkının değmeyeceğine bahse girerim. o 15k ile bu motora başta aşağı touring özelliği kazandırıp üstüne en kaliteli güvenlik ekipmanlarını ve aksesuarları alırsınız yine de 15k etmez.

bizim insanımızı anlamak gerçekten garip.
  • 2 ay sonra 650 mt ye gectım. walla deneyim olarak klasmanlarındaki motorlardan hiçbir eksiği yok. bu tip motorlarda olan titreme falan yok fıtı fıtı güzel bir başlangıç motoruydu.
hesabın var mı? giriş yap