• dilimize şövalye şeklinde yerleşmiş olan bu fransızca kelimenin kökeni, at anlamına gelen latincebir kelime olan caballus'tur. kelime, ingilizce'ye cavalry, italyanca'ya da cavaliere şeklinde girmiştir. sınıfın roma imparatorluğu'ndaki muadili ise eques'tir.
  • başıma bir şey gelmeyecekse beğendiğim biyografik filmdir.

hem türün sevdalilarindan hem de müzikten yaralı olmaktan ötürü sanırım bir şekilde farklı bir bağ kurup izledim filmi.kostumler, mekanlar, müzikler.. muazzamdı bence. koskoca dolu bir hayat tabi hızlı geçişlerle işlenmis. basrolden mi kurgudan mi bilmem bi eksiklik hissediyor ama insan film bitince.
    ne cileli hayatmis seninki ey yetenek abidesi klasikçi..enteresan bir hayat ama harcanip gidenlerden olmuş. geçmişte ne insanlar harcanmış arkadaş.. ırkçılığın da allah belasını versin özellikle bu siyahiler.. ne çekmiş be kardeşim..
  • sözlüge yazar oldugunu 6 ay sonra söylemis olsa da dünyanın en iyi insanlarından bi tanesi..
    koruyucu-kollayıcı, yardımcı, içten, bu kadar iyi olmaaa dedirtecek kadar yürekten iyi, yemek sanatı üzerine ihtisas sahibi, amca, canakkale yollarında bir hastabakıcı, tibette yedi yıl ı iki gün üstüste zevkle izletebilen iyi iyi iyi biricik insan.
  • dün izlediğim, yunan yönetmen tsangari’nin bir filmi. yönetmenin kadın olması ekstra muzip. rekabet halindeki beyler bunu bi oyuna dönüştürüp inciğine cıncığına birbirlerini oyluyorlar ve oldukça acımasızlar. erkek cinsinin birbirine karşı ne menem bir haset olduğunu biz zaten yakışıklı kankasını piçin teki diyip bize ayarlamayan meriçlerden biliyorduk da rekabetin böyle kızıştığından habersizdik. iktidarsızmış diyip fısıldaşmaları filan yani. baya güzel film yakışıklı bir çocuksanız ve kısmetlerim kapalı sanıyorsanız yo dostum kardeş sandığın haset piç kadınlara senin gay olduğunu söylemiş olabilir.
  • erkek dünyasını anlama rehberi, hem de erkekleri çözdüm ablası tarafından çekilmiş. yer yer baydığı noktalar olsa da ilgi çekici bir filmdi. bir noktada yata bir kadın gelecek ve onun için hababam sınıfı tatilde bölümüne benzer sahneler olacak diye düşündüm ama olmadı. bu klişeye girmediği için ayrıca sevdim.
  • son derece başarılı bir biyografi filmi. oyuncular, ortam, senaryo herşeyiyle birinci sınıf adeta festival filmi gibi çekilmiş sadece adam o kadar çok yönlü ki adeta filme sığamamış gibi ve mecburen bazı şeyleri hızlıca geçmişler..
  • cidden egonun ve daha iyi olma hissinin ve bu hissin yarattığı psikolojik sorunları iyi anlatıyor. yunanlar acaip millet. tuhaf filmler çekiyorlar. ben severek izledim.
  • samara weaving ve kelvin harrison jr'ın başrolünde olacağı, stephen williams'ın yöneteceği drama. joseph bologne veya nam-ı diğer siyah mozart olarak bilinen chevalier de saint-georges'u merkezine alacak.
  • resmi fragmanı düşen, afrikalı bir köle ile fransız bir çiftlik sahibinin gayri meşru oğlu olan kemancı-besteci chevalier de saint-georges'un hikayesini anlatan biyografik drama. kelvin harrison jr, samara weaving, lucy boynton, marton csokas, alex fitzalan ve minnie driver, stephen williams'ın yönettiği filmin başrol oyuncuları.

https://www.youtube.com/watch?v=-ltciimfsck
  • şövalye.
hesabın var mı? giriş yap