• indirimdeyken yakalandığında süper şal ve pançolar alabileceğiniz marka.

gömlekleri de güzel. özellikle kesimleri çok iyi. ama ben oraya gittiğimde daha çok aksesuar reyonunda takılıyorum. şalları gerçekten aşık olunası.
  • ilk kez bu sene güzel bir şeyler bulabildiğim mağaza. şahane bir kadife elbise olayına girmişler ki; birçok yere bakmama rağmen benzerini bulamamıştım. bu sene çantaları falan da güzeldi açıkçası.

geçen senelerde korkunç tasarımlı ceketler yaparlardı. beje yakalara ve manşetlere lacivert çizgili bir kumaş ceketini ve fosforlu yeşil bir ceketini görmüştüm. uzunca süre gözlerimin kanaması geçmemişti.
    orta düzeyde fiyatları ve kalitesiyle falan yılda bir iki kere giymem için ceket lazım dendiğinde "iş görebilir" düz renk ceketler de bulunabilir.
    kaliteli bir ceket alayım denecekse asla bakılmaması gerekir. bunun için bana göre bakılabilecek üç ya da dört yer var:
    (bkz: network)
    (bkz: beymen)
    (bkz: vakko)
    (bkz: fabrika)
  • müşteri temsilcilerinin telefonu kesinlikle açmadığı mağaza. ha bu ürünlerinden vazgeçeceğim anlamına gelmiyor. fazlasıyla şık ve indirim olduğu zamanlarda uygun kıyafet alınabilecek bir mağaza.
  • ya satışları çok iyi ya da çok kötü olan firma. müşteriyle bu kadar ilgisiz olmalarını başka türlü açıklamak mümkün değil. çalışanları müşterileri internet şubesine yönlendirmekle kalmıyor, başka şubelere iki telefon edip ürün getirmenin lütuf olduğunu açık açık söyleyebiliyor keza. yakında konkordato ilan ederse şaşırmayacağım firma.

edit: diğer şubeleri bilmem ama eskişehir böyle.
  • güzel ceketleri olan marka. ceketlerinin kalıplarını beğeniyorum ancak pantolonlar için aynı şeyi söyleyemiyorum. düzgün kalıp bulmanın zor olmasının yanında uzun ömürlü olmuyor maalesef. f/p açısından mantıksız.
    gömleklerden de pek memnun kalmadım. 3.yıkamada ağzı yüzü kayıyor ki ben elde yıkama programında 30 derecede yıkıyorum. daha iyisini bulana kadar bir müddet daha müdavimleri olucam gibi. bu tarz mağazalar artsa da alternatifim olsa keşke.

edit: yıkama bilgisi
  • bir üstteki entaride bahsedilen durum aynen bizim de başımıza geldi (aslında eşimin) doğum günü nedeniyle ablası tarafından hediye edilen chima marka bir kıyafet yine bahsi geçen taurus mağazasında ürün değişimi etiketi ile değiştirilmek üzere gidildiğinde: "siz bunu nereden aldınız?" diye ukala bir tavırla lafa giren şube müdürünün itirazı üzerine iade alınmamıştır. eşim nereden alındığını bilmediğini çünkü hediye olarak geldiğini ifade ettikten sonra da: "siz bunu bir bayiden almışsınız, onun değişimi burada yapılmaz!" diyerek işi yokuşa sürdüler. zaten evimize yakın bir şubesini bulamadığımız için uzunca bir yol kat ederek ulaştığımız mağazada maalesef değişimi yapamadık.
    ürünlerinin kalitesini bilemem ama müşteri memnuniyeti konusunda çok yol alması gereken firmadır adına henüz öğrendikten sonra haklarında edindiğim ilk fikrin bu olması sebebiyle diyorum ki:
    kesinlikle uzak durulması gereken marka
  • tek seferde 4.200 lira alışveriş yapan müşterilere sahip marka. bu kadar ucuz bir markaya ortak mı oldu nedir anlamadım agjhgdsadfggdd. bunu da tek seferde ödemeyip 15675 farklı kartla parça parça ödedi. biz de diğer ezik müşteriler sıramızı bekledik. ha bir de kartlarıyla ilgili bir sorun olduğu için bu zengin* insan 15675 adet farklı kartla ödemeye başlamadan önce atmye gitti bir de onu bekledik. çünküsüüü ödemenin bir kısmını almışlar iptal edemezlermiş. bu esnada sevgili chima emekçileri de yalakalıktan kadının ağzının içine düşecekler sandım, can verircesine yağladılar. midem bulandı lan. azıcık gururunuz olsun.

biz bekleyenlerden de "bari bize de bir kusura bakmayın diyin" denilince kuru kuru özür dilendi.

not: ankara optimum mağazası.
  • outlet mağazalarında aynı kazakları yarı fiyatının da altında satan kadın giyim markası.
    çok beğendiğim ancak sezon sonu indirimlerini takip ederek almak istediğim kazağı bugün tesadüfen görüp amaçsızca girdiğim outlet mağazasından 50 liraya aldım. üründe defo da yok.
    bundan sonra outletine gider alırım. alnımda 'keriz' yazmıyor.
  • cok sacma ama ofis icin giyilecek, duzgun kalipli ve şık her turlu kombini bulabileceginiz ankara (allah allah ankara'nin kedi olali bi fare tutmasi) ve antalya magazasi (antalyadaki isiklar'daydi hâlâ acik mi bilmiyorum); bence ofis konusunda bircok magazanin alnina vurur. kecioren'de var bundan. her daim inanilmaz ilgili ve her konuda size yardimci olan satis danismanlari var. hatta cok cok begendigim bir takimin pacasini yetistirebilmek icin canlarini dislerine taktilar, ceketin farkli rengini baska magazada bulup getirttiler falan. avm'leri bilmem, ama kecioren subesine diz cokup evlenme teklif edebilirim. istanbul'da bi tutunamadilar nedense. bi tek ben alisveris yaptigim icin olabilir.

burayi, beymen, network ve fabrika ile kiyaslamak biraz anlamsiz. hitap ettikleri segmentler farkli. beymen'den 850 liraya ceket alirsiniz burda 100 liraya. segment farkli her seydir. kendi ayarindaki magazalarla kiyaslanmasi daha dogru... kendi alaninda, koton'la kiyaslanabilir ki koton'un agzina vurur yani. jument olabilir, fabrika'nin morhipo markasi people by fabrika olabilir. ki bence people by fabrika'dan cok daha uzun soluklu kiyafetleri.
  • cin virusu sebebiyle internet satislarina %20 indirim yapmislar, kargo ucreti de yok. ankara magazalarini kapattilar mi acaba merak ettim.
hesabın var mı? giriş yap