• iktidar gibi hile yapmayi öğrenmesidir. sen şerefinle onurunla mücadele etmeye çalışırken karşıdaki saman altından dünyaları geçiriyor bu devirde. belli ki dürüstlüğün değeri kalmadı. hırsıza tapan, açlıktan oyunu satan bir halk var. bu durumda açlığın karşısında hak hukuk nasıl durabilir ki?
  • kendisinden olmayanı itmeyip kucaklaması, cahil ilan etmemesi, kendini elitist görmemesi, takiye yapmadan, gerçekten dini özgürlüklere saygı duyup, teşvik etmesi gibi maddelerin tek çırpıda sayılabileceği gerekçelerdir. daha çok sayılabilir. ama ilk aklıma gelenler bunlar. sataşmadan uzak bir entari girmek ne zor bugün yahu. herkes birbirine giydiriyor entrylerde.
  • biraz analitik düşünen bir halk.

yoksa chp ne yapsa boş, ne yapsa oy kaybeder...
  • kırk fırın ekmek... işin şakası yoktur böyle bir şey. zamanında fazladan fazladan iktidar olmuştu çünkü...
  • herşeyden önce bir (bkz: genel seçim). bugünkü olmayanından.
  • yenilgiyi kabul edebilecek gun iktidari, gelecek muhalefeti. e be arkadasim, kaybettikce oy takviyesi yapan iktidari nasil devirsinler? nasil devirelim?
  • (bkz: dürüst seçimler)

bugünden sonra neredeyse hepimiz emin olduk buna...
  • diz boyu cahilliğin en azından bir ayak bileği boyuna inmesi gerekiyor. elitist diyecekler şimdiden he canım diyerek devam edeyim. bu ülkede insanların önemli bir kısmı geçtim siyasi, ekonomik çıkarımlar yapabilmeyi basit bir şekilde derdini anlatabilecek, karşısında insanla az da olsa iletişim kurmasını sağlayacak cümleleri kurmaktan bile aciz. gidin bir ankara'nın çankaya olmayan ilçesinde bir elektrik, su, doğalgaz açtırmaya calışın. daha 3 gün önceki taptaze deneyimimdir kafamda kurgulamıyorum insanlar normalde 20 saniyede anlatılıp karşı tarafın da harcayağı vakiti de eklersek maksimum 2 dakikada çözülebilecek işler için 20 dakika boyunca anlaşılması zor sesler çıkarıyorlar. o kadar fazlalar ki.

bu tip insanların en az görüldüğü ilçelerde de işte insanların oyu sayılmıyor, çalınıyor, gasp ediliyor. ülkenin özeti bu.
    en elitist benim he, halka inemiyorum evet. neyine niçin ineceksem. bazıları gibi halka inme rolü yapıp din, allah, cami diyip enselerine vurup ekmeklerini çalıp cukkayı indirmektense sabahın altısında kendimi yoruyorum burda sinirden işte.
  • (bkz: beyin)
hesabın var mı? giriş yap