şükela:  tümü | bugün
 • kristoper riiv abi. nam-ı diyar süpermen. abim; zamanın birinde cıwıra artizlik olsun diye, attan inmeden tavşan yakalamaya kalkınca attan düşmüş felç olmuştu. kötü bi durum, alay etme. ediyosan git banyoya, ayna karşısında ne alayın warsa et gel... yoksa alayını.ıykzhış. sonradan çabalarıyla benden yukarısını çalıştırabilmiş, ama aşağısı yine felçli kalmıştı, hepimiz öyle üzgündük ki. 97'nin oscar töreninde, onur ödülü mü, ömür boyu başarı ödülü mü ne vermişlerdi. herkes ayakta alkışlamıştı, ben de kaptırmıştım ya kendimi, gece saat 4'te yataktan kalkmış ayakta alkışlıyodum onu, hem de ağlıyodum... annem beni görmüştü... ertesi sabahsa annemle tartışmıştık biraz, o da hemen " elin gavuruna ağlarsın ama annenin halini hiç düşünmezsin" diye sitem etmişti... nası da hatırladım görüyo muasun... (kim mason ?).

  yıllarca mavi perdenin önüne koyulmuş sandıkların üzerine binip "uçuyormuş" rolü yaptı. bi dolu filmde oynadı, western'lerini bile hatırlıyorum ama superman'den başka bir rolde olunca garipserdik.

  bi de amazon'dan kitabını almıştım. "insanlığa vasiyetnamem" diyordu kitabında "still me" idi adı. çocukluğumun ve ortalığımın büyülü kahramanı... "hop hoop daha yukarı" abim...
 • c-2 c-3 kırıgı bunun nedemek oldugunu ogrenınce daha buyuk bir takdir gerekiyor
  ayrıca kurmuş oldugu merkez insanoglunun bir başka umudu
 • bugün larry king live'da calı yayına çıkan aktör.
  artık ayaklarını, bileklerini ve parmaklarını oynatabildiğini söyleyerek bizi mutlu etmiştir ayrıca.
 • artik cihazlara bagli olmaksizin nefes alabilmekte imis kendisi, zaman gectikce durumunun daha da iyiye gidecegi soyleniyor
 • dünyanın etrafında dönerek zamanı geriye alması gerçek hayatta da işine yarayabilecek talihsiz aktör
 • superman ın çizimlerindeki kaba kasyığını, yılışık bir sırıtma yada mimiksiz robot yüz.. işte christopher reeve tüm bunları egale edip bir insancıllık,bir naiflik, bir mütevazilik, bir acıma getirerek çizgi romanın da ilersinde bir superman çıkartarak onu gönüllerin gerçek kahramanı haline getirdi. richard donner ın(ve yapımcıların) onu seçmekle ne kadar talihli olduklarını söylemeye gerek yok. ama reeve in başka filmerini de görünce ses tonu, tutumu ile kendini kabul ettirebilen bir oyuncu-yorumcu olduğunun farkına varıyorsunuz.
 • hallmark tarafından yapılan arka pencere* remakeinde oynuyor kendisi. malum filmdeki adam da bir süre için tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş, can sıkıntısından arka penceresinden komşularını gözetleyerek kafayı sıyırmıştı. hallmark'ı oyuncu seçiminden ve bir ustayı tekrar izlememize olanak sağlamasından dolayı kutlamak lazım.
 • daha evvelden smallville'in 2. sezonuna, $imdilerde ise 3. sezonunun son bolumlerine konuk olan, diziden gelen geliri kendisiyle ayni durumdaki insanlara ait bir fona aktaran, oyuncu.
 • kingdom come'ın başında "dedicated to cristopher reeve who makes us believe that a man can fly." yazar.