şükela:  tümü | bugün
  • bir yanık kremi.

2 hafta önce kolumdaki keloid dokusunu yok etmek için lazerle yaktı cilt doktoru. sonrasında da bu kremi verdi ve sabah akşam kullanmamı söyledi. aslında ilacın üzerinde tam yazan "cicaplast baume b5" ama adı mıdır yoksa modeli mi bilemedim. yalnız bu kremi kullanan var mıdır bilmiyorum da, ben ne zaman sürdüysem yarada yanma hissi oluşup hafif bi kanama başlıyor. mesela lazer işlemi gerçekleşirken baya kanıyor. ardından yanık dokusu olduğu için kupkuru kalıyor. bir de benim keloid dirsekteydi. ne zaman kıvırsam kolumu etim yırtılıyormuş hissi oluyordu. kremi sürünce nemlendiriyor tabi iyi geliyor ama nemlendirmeden önce baya bi yanma hissi yaratıyor. ardından da ordaki krem, hafif kanama yaptırıyor ve oraya buraya bulaşıyor. başka kullananlar veya bilgi sahibi olanlar varsa yeşillendirebilir. bu hafta kontrole gideceğim zaten, bişeyler öğrenirsem ekleme yaparım.
  • doktor bu kremi bana (cicaplast baume b5) ayak baş parmaklarımın tırnağında oluşan sararma ve kalınlaşma için verdi. prospektüste ve aldığım bilgilere göre pişik, yanık vs. kremi ama bunu verip nasıl bir sonuca ulaşmaya çalışıyor merak ediyorum. bir de bunun yanında ürederm %40 emülsiyon verdi. tirnaklarımda bariz bir gelişme yok açıkçası. 1 ay sonra tekrar gel dedi ve yarin 1 ay olacak. bakalım neler diyecek, merakla bekliyorum.
  • bilim adamları, kaplanların yaralandıktan sonra yaralarını bir bitkiye sürerek hızla iyileştirdiklerini gözlemlemişler. işte bu kremdeki etken madde, o bitkide bulunan madde. her türlü yarayı, yanığı hızla iyileştiriyor, düzenli kullanılırsa izleri bile gideriyor. dün kolumu fena halde yaktım, hem de iç kolumu. kremim bitmişti ve acılar içinde kıvrandım. başka uyduruk bir krem vardı gerçekten hiçbir işe yaramadı. candır bu krem, her evde bulunması lazım.
  • kurtarıcım olan krem. mükemmel bi şey.