• bana göre çil, fırçanın son silkeleme hareketinin sonucudur.. bu yüzden çilli insan, güzel insandır.
  • bazı hatunlara salep üstüne dökülmüş tarçın tadı ve güzelliği katan ciltteki noktalar.
  • cillerime bakip sanki deforme olmus bi yaratik gormus nidasiyla aaa yuzunu hep cil basmis senin aııy yaziik diyen zihniyeti hep bogazliyasim gelir
  • bir rivayete göre, annemin gençliğinde bir ilaç satılırmış eczanelerde. sürüldüğü zaman 1 haftada geçermiş, annemin yüzündeki çiller de o ilacın sayesinde geçmiş. ne zaman ki şikayet etsem yazın coşan çillerden, annem fikir buyurur, ''o ilacı bulmalı'' der. işte o zamandır ki, kainattaki tüm çilliler adına, ilacın bulunamadığına lanet ederim ben de.

edit: ilaç fazıl çil kremi olmalı.
  • osmanli'da bir hacimsel olcu birimidir.. yakla$ik bir kese'ye denk gelir.. "cil cil altin" lafi da turkcemize boyle de kazandirilmi$tir..
  • eğer koyu çok belirgin değilse gayet güzel duran ve insanı sevimli gösteren ve diğer insanlardan farklılaştıran cilt lekeleri.zira ben nimetini gördüm...
  • böyle cilt kusuruna can kurban. kuzeyin buz gibi sularından gelmiş beyaz tenli, renkli gözlü, pembe meme uçlu kızlar şimdi gözümde canlandılar, beni bu akşam ağlattılar.
  • en sevdiğim kusurum.
  • doğuştan kızıllarda default olarak gelir.
  • bildiğin yazlıkçı. nisan gibi başlıyorlar gelip yerleşmeye, yaz bitince herkes evine. ama her yıl oraya yerleşmeye karar veren bir iki emekli oluyor illa. seneler geçtikçe site kalabalıklaşıyor.
hesabın var mı? giriş yap