şükela:  tümü | bugün
 • masaj misali, bir kez yaptirmaya basladiginizda duzenli olarak gitmeniz gereken bir$eydir. problemli bir cildi olan ki$iler icin gerekli ve hatta faydaliyken, belirgin bir sorunu olmayanlar erken yaslarda cilt bakimina basladiklari zaman, cilt daha hassas ve daha bakim gerektiren bir hal alir.
  ergenlik doneminden sonra, 3 ayda bir filan gidildiginde cilt nefes alir, gozenekleri temizlenir.
 • bir zamanlar siyah noktalari almak icin elli bin tur alet kullanirlardi. vakumu, elektrikli donen firca filan. simdi en pahali yerlerde bile elle sikiyorlar siyah noktalari. pek guzel bir meslek icra ediyorlar. ben de estetisyen olup elalemin siyah noktalarini sikmak istemiyor degilim.
 • cilt kötüyse mutlaka yaptırıılmalı , iyise uzak durulmalı.
 • sınırlarını aşıp botox a kadar ilerlemiş kozmetik elleçlemesi.
 • muhtemelen bayan ve bazi metroseksuel kisilerin ciltlerine yaptiklari gunluk bakim.
  iki vazgecilmez temel unsuru vardir: temizlik ve nemlendirme.
  tipik bakim sekanslarindan birini sunalim: 1- cilde uygun tipte cilt temizleyicisi (jel, sabun veya krem tarzi olabilir) genelde yuzde bir dakika birakmak ve sonra ilik suyla durulamak suretiyle kullanilir. 2- tonik: bunun ne ise yaradigini halen anlamiyorum ancak dermatologlar dinginlestirici olarak cogu kimselere tavsiye ederler. sivi olur. bir pamuk yardimiyla yuze surulur, genelde durulanmaz. 3- ilac- eger cilde herhangi bir iyilestirici, dinginlestirici, gozenek acici ilac tavsiye edilmisse bu surulur, mutlaka ince bir tabaka halinde. 4- en son da nemlendirici surulur: secimi onemlidir cunku cilt tipinize gore fazla nemlendiren bir nemlendirici de gozeneklerin tikanmasina sebep olur. birkac cesit deneyip hangisi en duru hissettiriyor diye karara varilabilir. daha pahalisi daha iyidir diye kesinlikle lineer bir kural yok-tur. gayet tabii yine ince bir tabaka halinde.
  eger nemlendirici gunde bir kere tavsiye edilmisse mutlaka sabah surulur ki gun icinde nem kaybina kalkan gorevi gorsun.
  temizleme operasyonu yine gunde bir kere yapiliyorsa gunun kirini yoketmek icin aksam yapilmasi daha yerindedir.
 • muhtelif yerlerde estetisyenler tarafından yapılıyor. öncelikle, yüzünüz bir çeşit jelle temizleniyor. ardından 10 dakikalık kabus buhar banyosu geliyor.tecrübeme bakarak bundan ho$la$an bünyenin akıl sağlığını biraz sorgularım $ahsen. nefessiz kalıp ölücem sandım. ardından kendine estetisyen süsü vermiş psikopat hiç açımadan kah eldivenli elleri üzerinden tırnaklarıyla kah bir çeşit cımbızımsı metal aletle siyah noktaları sıkmaya başlıyor. oh cilt bakımı yaptırıcam, spa etkisi falan die bunu bi ho$luk zanneden bünye işte o an ebesininkini tersten görüyor. özellikle burnun ucundakiler sıkılırken insan bi ara zaman ve mekan kavramını sorgulamaya başlıyo acıdan. yarım saat falan süren estetisyenin çeşitli bastırılmış sapıkça hisleriyle ağzınızı yüzünü sıktığı kısımdan sonra cilt sakinleşsin dayak yemiş gibi dışarı çıkmayın diye sakinleştirici bir maske yapılıyor.
  uzun vadede oldukça uzun bi süre siyah noktasız geziyosunuz ama o eziyeti bi daha çekilmez.
  hiç zannetmiyorum.
 • bazı yerler yapılan işlemlerin cilt tarafından daha iyi emiliminin sağlanması için küçük parmağın üçte ikisi boyuttaki bir ruloyla yüze elektrik de vermektedirler. bu esnada kendinizi bir şeyler itiraf ederken bulmanız mümkün.
 • sıkılan siyah noktalar sonucu çekilen acı yetmezmiş gibi bir süre yüzünüz yara bere içinde gezersiniz. bir de cilt bakımı yapılan merkezlerde mutlaka cilt bakımı malzemeleri satmaya çalışırlar. her tavsiye edilen ürüne güvenmemek lazım.
 • cilt bakımı yaptırmak isteyen tüm tanıdıklarıma aynı şeyi söylüyorum; yaptırmayın hiç gerek yok. cildin florası bozuluyor. yani ciltte olması gereken bakteriler ölüyor, cilt patojen * * bakterilere karşı savunmasız kalıyor. ayrıca onlarca lira bayılıp satın aldığınız o aloe vera'lı kremlerde dioktil adipat (doa) bulunuyor. bu, bir plastik türevi ve çok yüksek oranda karsinojenik. yani kanser yapıyor. bu kremlerden kullanan kanser olur diye birşey yok elbette ancak, sadece kanser olma riskini artırmış olur. cilt bakımında bu krem çok sık kullanılıyor.
  uygulaması en kolay en doğal yöntemi söyleyeyim. su kaynatın, yüzünüz buharın sıcaklığından yanmayacak surette 5 dakika kadar buharda gözeneklerinizin açılmasını bekleyin. sonra papatya suyuyla cildinizi silin. papatya suyu antiseptik maddeler içerir.
  15 dakika sonrasında da maden suyuyla cildinizi silin.
 • sadece iyi bir nemlendirici ve bol su içmek.. bu kadar basit birşeydir ama abartılır, saçmasapan mekanlara paralar dökülüp cilt cazır cuzur soydurulur ya da evde bilinçsiz şekilde garip garip asitli maddelerle cilt zımparalanır, ardarda 5 farklı maske sürülür, kurutulur, kaynar su ve alkolle temizlenir, cildin iyice ağzına edilir..

  cilt bakımı bu değildir canlarım, sen her gün yağda yüzen pizza, patates, cips yersen, litrelerce kola içersen, sigaranın birini yakıp birini söndürürsen, kahveyi abartırsan yolan güzellik merkezi'ne kaşıkçı elması'nı bağışlasan yine de senin cildinden bir cacık olmaz, önce bunu kabullen.

  her gün belli bir miktar su içmek` :1,5-2 litre`, cildi kendine bağımlı eden manyak maddeler içermeyen basit ama kaliteli bir nemlendiriciyi düzenli olarak kullanmak, haftada 1 defa buhar banyosuyla gözenekleri açıp temizlemek, makyajı temizlemeden uyumamak, aşırı yağlı, tuzlu, şekerli gıdalardan olabildiğince uzak durup bol bol sebze meyve tüketmek, cildi maden suyuyla yıkayıp kurumasını beklemek (asla durulamamak) gibi son derece basit yöntemlerle kadife gibi sağlıklı ve esnek bir cilde kavuşmak hiç de zor birşey değil.

  cilt bakımına başlamak için yaşlanıp buruşmayı beklemeyin, sadece yüzünüze değil tüm cildinize iyi bakın, abuk sabuk yerlere kendinizi yoldurmayın akıllı olun. çünkü en değerli giysiniz cildiniz a dostlar.

  dersimiz bitti, dağılabilirsiniz.