• feyziye mektepleri vakfı'na ait okulların servis hizmetini sağlayan şirket. müthiş uygulamalarla herkesi şaşkına çevirmiştir. bunlardan bazıları:
    1) sene başında %45 zam yapmak.
    2) devletin kdv oranını %18 den %8 e çekmesine rağmen bunları fiyatlara yansıtmamak.
    3) geçen sene içinde hiç zam yapmamalarını %45 zam oranına bahane olarak göstermeleri. (kdv farkından bahsetmiyorlar tabi ki)
    4) okulun sadece 1 hafta açık olduğu şubat ayında tam aylık istemek.
    5) shuttle saatlerini öğrenciler derse geç kalacak şekilde düzenlemek.

ayrıca görevli kişilerin kendilerini öğrencilere fırça çekecek kadar üstün görmesi ve bu küstahlığı sürekli sergilemeleri yeter dedirtmektedir. bir anlaşmazlık yaşarlarsa buna rektörlük karar verdi diyerek işin içinden çıkma çabaları ise oldukça komik olmaktadır. rektörlük onlar bizden bağımsız demesine rağmen daha bu yalanları söylemektedirler.

ışık üniversitesinden bir an önce mezun olup gitme sebeplerinden biridir. resmen tekel gibi çalışan bu kuruma bir rakip geldiği gün üniversitedeki yönetim yapısının değiştiğini söyleyebilecek kanıtı elde edicez.
    (bkz: ışık üniversitesi şile kampüsü)
    (bkz: ışık üniversitesi)
  • okulun lab finallerini koyduğu cumartesi kadıköy shuttle'ını 4 saat arayla kaldıran firma. paragöz ve kaba olduklarını da eklemek gerek tabi. ha tabi adamlar haklılar işık üniversitesinde okuyan öğrencinin istanbuldan okuluna gidebilmesi için başka hiç bir alternatifi yok, ya kendi arabasıyla deli gibi benzin yakacak, yada bu adamların servisine binecek.
  • fmv ışık okullarına servis hizmeti veren ve türkiye nin en kötü servis şirketi olma konusunda liderliğe oynayacak kapasite de olan tur şirketidir. öğretmen veya öğrenci olsun kimsenin memnun olmadığı fakat bir şekilde kuvvetli bağları sayesinde çalışmaya devam eden firmadır.
  • fevziye mektepleri gibi bir vakıfa yıllardır hizmet veren, burada yazılanların aksine işlerini gayet düzgün yapan bir şirket. zaten aksi olsa bu kadar yıl yaptırmazlardı akıl var di mi ?

aksine şöförlerini de dikkatli seçen, evlat taşıdıklarını bilen ve ona göre hareket eden bir yer olduğunu düşünüyorum.
  • bulunduğumuz binanın sokağına, dolayısıyla kapımızın önüne yaklaşık 10 farklı okuldan öğrenci getiren diğer tur şirketlerinin aksine 1. sınıfa giden 6 yaşındaki oğlumu (ana okulu zamanları da dahil) trafiği bahane ederek alt sokakta indirip 100 metre yürütmekte ısrar eden tur firması. diğer servislere trafik yok bir tek bunlara var.
    istanbul trafiğini sadece bizim sokağın civarına indirgeyip başka yerde trafik yokmuş gibi davranan firmadır. kimin torpilli sidir bunca zamandır bilemiyorum.
  • yillarin cinar tur'u isik okulu gruplarindan ayriliyor muymus? buna uzulurum iste. 2003-2007 arasi beni sile'ye (bkz: isik universitesi) fahis fiyatli da olsa goturup getirdiler, efsane bir servis sefi ilker abi'leri vardi o zamanlar. gecmis olsun, ne diyelim.
hesabın var mı? giriş yap