• net olarak var olan bir kavram hakkında, ufacık bilgi dağarcığı ile, cool olma hevesi ile; ''abi 2020'de cinlere inanılır mı yeaa'' gibi cümleler kuranları kapsayan başlıktır. bunların argümanlarının hepsi çürüyebilecek şeyler. cinler kesin olarak vardır. cinler kameraya yakalanabilen varlıklar olsa, videosunu çeksem yine sahte diyecek insanlar. çünkü algıları kapalı, kendi fikirleri hariç hiçbir şey duymak istemiyorlar.

- öncelikle bu arkadaşlar diyor ki, 2020'de cinler neden kimseyi çarpmıyor. çarpmadığını nereden biliyorsun? semtinden, mahallenden, evinden dışarı çıktığın mı var? tüm türkiye'de yaşanan olaylara hakimsin de haberimiz mi yok? böyle konuların fazla dillendirilmemesinden ve gizli tutulmasından dolayı sen bilmiyor olabilir misin? zaten bu tarz tipler, ya birinci derece akrabalarının ya da kendilerinin başına gelmediği sürece inkar ederler. sonra da çok görürsünüz, arkadaşlar ben inanmazdım ama şöyle şöyle bir şey oldu diyeni. başınıza gelmeden inanmanız zor değil mi.

- ''sadece müslümanları niye çarpıyor yeaa'' bu iddia çok daha büyük bir cehalet göstergesidir. sadece müslümanları çarpmıyor, diğer inanışlarda farklı isimlerle anılıyorlar, katolik kilisesinde hala aktif olarak görev yapan ''şeytan çıkarıcı'' papazlar var. onların şeytan dediği bizim kötü cin dediğimiz varlıklar. yahudilerin kabbalası, şamanik ayinler, tüm dünyada yer alan bir kavram bizde ''cin'' olarak anılıyor. dünya hakkında azıcık bilgisi sahibi olan birisi görecektir ki, direkt olarak bu saçma argümanları çürümüş oluyor.

- niye kamerada görmüyoruz. senin idrak kapasiten, görme kapasiten, kameranın görme kapasitesi ile aynı mı? yahu köpeğin ve insanın görme kapasitesi bile farklı. sen insanın görme kabiliyetine dair ne kadar bilgi sahibisin? sen insansın, vücudunun çalışma biçimini hala çözememişsin. hala denizlerde kaç canlı yaşıyor tam olarak rakam veremiyorsun. hala insanlı şekilde bir gezegene gidememişsin. yapabildiğin maksimum şey; uzaya teleskop fırlatıp, ona diğer yıldızlar, galaksiler, gök cisimlerinden gelen ''yansıma'' verileri analiz etmek. bugün dünya benzeri dediğine, 2 sene sonra ''yok ya aslında orası bir gaz deviymiş'' diyebilmek.

ah bu kibir yok mu bu kibir. ne kadar da zararlı bir şey. hiçbir konu hakkında bilgi sahibi, hikmet sahibi olamadan, her konuyu ''ben biliyorum'' şeklinde görmek. 100 sene önce de insanlar ''daha ne icat edilebilir, her şeyi bulduk!'' diyorlardı.şimdi de ''her şeyi icat ettik, çok geliştik, her konuya hakimiz'' yanılgısına düşüyor. ulan covid-19 mutasyona uğrasa, öldürücülüğü 5 kat, bulaşım hızı 3 kat artsa dünya nüfusu 100 milyona inecek, herkes 2 aydır panik halinde, henüz virüsle baş edemiyorsun, yönünü değiştirip dünyaya çarpacak bir göktaşı tüm medeniyeti bitirebilir. ama kibirli ve gözüyle görmediği her şeyde inkarı seçen insanoğlunun bir kısmı; ''tüm ilimlere, tüm bilime hakimim'' triplerinde.
  • ancak cahiller inanır.

inanmayı değil bilmeyi yeğlerim.
  • cinlere inanıyorum cinlere güveniyorum...
  • kendisini dindar ve bilime önem verdiğini sanan, galaksi dolaşmak isteyen bir yazar beyanı.değişik kafalar.
  • arap çöllerinin masallarına kendisini kaptırmış bir meczubun saçmalıkları.
  • aramızda gezen lambalı alaaddinleri gösteren başlık.

cin nedir amk? inandığım bir cin var o da "portakallı eti cin" olsa da yesek.
  • (bkz: über zeki başlıklar)
    adam sürüsüne bereket bilimadamını falan iki dakikada cahil çıkardı. vay anasını.
    şöyle başlıkları görmemiz an meselesi.
    (bkz: neil degrasse tyson tövbe etti)
    (bkz: richard dawkins'in çarpılması)
    (bkz: cinlerin kuantumu)
  • net'den sonrasını okumadım.

(bkz: nullius in verba)

ya da senin anlayacağın tabirle

(bkz: pics or it didn't happen)
  • cinlere inanmayan değil cinlerin çarpacağına inananların cahil olması.
    allah güç olarak bizden üstün bir canlıyı yaratır mı sizce ?
    ya da allah hangi ayetinde yazmış cinlerden
    korunmamız gerektiğini ?
    cinler siz parmak atmadıkça size zarar vermez .
hesabın var mı? giriş yap