• 16 ocak 2013 bursaspor fenerbahçe maçı canlı yayını sırasında ürün yerleştirmede adeta devrim yapmıştır: http://cl.ly/image/1b191f3o1q47
  • yapımında palmiye ağacından üretilen palm yağı kullanılmakta olan, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri içeren, kolesterol oranı çok düşük, halen kraft foods un sahibi olduğu estrella lisansı ile üretilen cips markası. paketi açtığınızda cips dışında içinde görülmesi mümkün küçük siyah tanelerin yabancı madde sanılmasının hata olduğu, bunların yanık şeker taneleri olduğu bilgisinin hatırlatılması gerekliliğinin hissedildiği türkiyenin pazarda ikinci büyük cips firmasının ürettiği marka.

not:pazarda üçüncü bir firma bulunmamaktadır. pringles kategorinin dışında tutulmuştur.
  • ketçaplı cipso'yu tedavülden kaldırarak tarihin en büyük hatasını yapan firma.

yazıklar olsun.

12 yıldır bir numaram olan, cips aleminde tek geçtiğim mamulü bitirdiniz ya, ne diyim ben size?

migros'da 1.60'a bulduğum son indirimli paketlerden 7 tane aldım da gelecekte yeriz artık.

çok mutsuzum sözlük.
  • yeni reklamı gayet eğlenceli olmuş.

https://www.facebook.com/…o.php?v=10151165855406619
  • tırrrtıklı muhabbetli reklamının aşırı tekrarı ile sinirlerimi alt üst etmiş ürün. reklamın yapımında ve tekrar tekrar televizyonlarda gösterilmesinde emeği geçen herkesi önce tırrrtıklı, sonra tırrrtıksız prezervatifle...
  • frito lay'in bütün cipslerine tokadı vurabilecek kadar lezzetli bir cips. lakin nedenini merak ettiğim bir şekilde tercih edilmemektedir.
  • geçen yine marketteyim... neyse, cips reyonunun önüne park ettim arabayı, cipslere bakıyorum. lays'ler mi dersin, doritos'lar mı dersin ne ararsan var tabi, envai çeşit cips. şeytan dürttü, cipslerin içindekiler bölümlerini okumaya başladım.

yemin ediyorum kafamdan vurulmuşa döndüm. bunca yıldır ya hiç okumamışım, ya da dikkatimi çekmemiş. her cipsin içinde 30-40 tane madde var ve bunları çoğu yapay&kansorejen katkı maddeleri.

hassiktir be rıfat abi dedim kendi kendime. o esnada alt raflardaki cipso'lara takıldı gözüm. ümitsizce elime aldım ''sade'' versiyonunu, arkasını çevirdim ve içindekileri okuyunca yaşama sevincimi yeniden kazandım:

- patates (e bir zahmet)
    - palm yağı (bitkisel doğal bir yağ bildiğim kadarıyla)
    - tuz (anam babam tuz işte)

e evde yapsam, aynı malzemeleri kullanacağım zaten. tadı da sade patates cipsi işte. çok istiyorsan aroma filan yap kendin evde yoğurda, salçaya filan at baharatı ban cipsini.

ama tabi ketçaplı, baharatlı filan çeşitlerinde durum diğer cipslerdeki gibi. bu anlattığım sade olan için.

uzun lafın kısası, özellikle çoluğa çocuğa cips almak zorundaysınız bunu alın derim. onlarca katkı maddesinden korunmuş olurlar.

peşin edit: cipso pazarlama departmanı, telefonunuzu bekliyorum.
  • deniz tuzlu olan ürünü bu zamana kadar yediğim en lezzetli sade patates cipsi olabilir.
  • doğuş çay'ın marka bilinirliğini sikip attığı cips. sen piyasanın tekeli frito lays'in tek rakibisin. elinde değerli bir marka var, doğuş çay ne yaptı, 850 kez cipso logosu değiştirdi, hatta bir ara cipso'yu komple bıraktı chips masters diye yeni bir marka çıkardı. üç harfli marketler için cips üretmeye yöneldi sadece.
    bugün markette gördüm, cipso'nun yine logosu paketi ambalajı komple değişmiş. görsel
    insan gerçekten hayret ediyor. bir marka bile istene anca bu kadar piç edilebilirdi. oysa frito lays'ten daha kaliteli üretim yapıyorsun. tebrikler doğuş çay.
  • bazı "modelleri" başarılı olan cips markası.

sarı pakette satılan sade versiyonu sade patates cipsleri arasında tat olarak bir numaradır.
hesabın var mı? giriş yap