• kızın tam adı clarissa mary darling di. annesi kızınca tam adını kullanarak bağırıyordu.
    bi de clarissa sürekli ekrana bişeyler yazıyodu bişey anlatırken. ne güzeldi be...

şu anda çılgınca internette clarissa torrent i arıyorum. lakin bi bölüm bulabildim sadece...
    onun yerine şimdilik the adventures of pete and pete indiriyorum.
  • frankenstein girls will seem strangely sexy albümünden bir mindless self indulgence parçası. bildiğimiz dizideki karakter clarissa ve ferguson'a laf atıyor(sanki).

every single one of you goddamn bitches ain't never gonna know love
    i'm telling you every single one of you goddamn bitches ain't never gonna know love

every little thing you do, rock mine
    every little thing you do, fucking ho

on monday night bitch
    tuesday night bitch
    wednesday night bitch
    thursday night bitch

if you're so smart, explain this clarissa, pow
    explain this, clarissa, clarissa, clarissa

every single one of you goddamn bitches ain't never gonna know love
    i'm telling you every single one of you goddamn bitches ain't never gonna know love

every little thing you do, rock mine
    every little thing you do, fucking ho

on monday night bitch
    tuesday night bitch
    wednesday night bitch
    thursday night bitch

you're so smart
    come hold me ferguson, come on and ride me now
    come hold me ferguson, well i said i got nothing
    come hold me ferguson,
    come hold me ferguson, come hold me ferguson
    come on come on come on ride it ride it pow
  • sam aklına ediyim senin diyerek, ah senin yerinde ben olcaktım diye iç geçirdiğim diziydi. ikide bir kızın penceresine merdiveni dayar, destursuz içeri dalardı zıpır.
  • bunu seven as told by ginger'ı da sevdi. o çok daha iyiydi ama bunu da baya baya izliyodum şidmi hakkını yemiyim.
  • nam-ı diğer clarissa darling. öyle ilginç bi aileye sahip arızalı bi kardeşle yaşamını sürdürmeye çalışan insan evladı. merdivenle ulaşılabilen bir odaya sahiptir kendisi. türkiye'de olsa ne lan o öyle kerhane gibi şeklinde yorumlanabilecek olmasına rağmen dizide gayet normal karşılanmanktaydı.
  • bunun kankasını dudağından öptüğü bölüm sonrası arkadaşımla beraber sigara içmiştik. daha 13 yaşındaydık lan. allahsız karı.
  • karakterimi etkilediğini düşündüğüm, çocukluğumun en güzel şeylerinden biri. nickelodeon ne yapsa iyiydi gerçi, orası ayrı ama clarissa explains it all ve the adventures of pete and pete dizilerinin ayrı bir yeri vardı kalbimde. bunu izlemiş çocukların ne yapıp edip büyüdüklerinde birbirlerini bulduklarına inanıyorum. öyle ki az sayıdaki yakın arkadaşlarım da bunları izleyerek büyümüş. şimdi baştan izliyorum, hakikaten de çok eğlenceli. çocukluğuma götürüp duruyor beni.

aynısının ergenlikte izlenen versiyonu için (bkz: seinfeld)
  • derste okurken hocanın bile "aslında öyle çok da lüzumlu bir kitap değil ama" dediği, salt mektuplaşmalardan oluşan -ki tam olarak roman da diyemeyiz, zira kurgusal olmasına rağmen modern roman tanımından uzak kalır, eserdir. çok da fazla bi edebi önemi olmadığı edebiyat bölümünde hocanın kısaltılmışını okutmasından anlaşılabilir. kişisel olarak yorumumuz ise yazarı olan samuel richardson'ın ayrıca bir matbaa sahibi olmasından mütevellit kağıdı mürekkebi bol bulup basımı da beleşe getirerek dur durak bilmeden yazmış olduğu yönündedir.
  • bir gün bu clarissa ve babası bir konuda konuşuyorlar tamam mı. konu da evlilik müessesesi üzerine. bu clarissa klasik ergen tripleri içerisinde evliliğe bok atıyor, mutlu evliliğiyle övünen babası da haliyle evlilik kurumunu savunuyordu. sonra bu clarissa ergeni şöyle bir argümanla çıka geldi:"evet ama baba, evliliği bir dondurmaya benzetirsek her gün aynı dondurma, misal çilekli dondurma yalamak kadar sıkıcı bir şey olabilir mi yaa, bunun çukulatalısı var, karamellisi var, vişnelisi vaar" diyerekten sokranınca, babası da bu argümana karşı savunmasını yaptı tabi: "evet clarissacığım, hep çilekli dondurmayı yalıyorsun ama ne zaman istersen yalayacak bir dondurma her zaman elinin altında oluyor, bir de böyle bak istersen."

ben mavi ekran artı dumur trophye çıkaraktan: ne diyo la bunlar ağuna goyim?!?
  • hastası olduğum ve bazı bölümleri üzerinden yıllar geçse de hafızama kazınmış olan dizi.gene olsa ya da bir şekilde ulaşabilsem oturur sıkılmadan izlerim.
hesabın var mı? giriş yap