• world games isimli commodore 64 ve amiga oyunundaki kategorilerden biri. sporcuyu, seçilen yükseklikteki kayaların üstünden artistik ve düzgün bir şekilde suya atlatmaya çalışma bölümüydü.
  • kule atlama'nin dogal ortamda kayaliktan/yardan atlanarak yapilani. atlanan yukseklik erkekler icin 23-28 metre, bayanlar icin 18-23 metreymis. bunun kendi sampiyonalari olurdu ve eurosport'ta yayimlanirdi. dustin webster iyiydi diye hatirliyorum ama orlando duque daha cok kazanmis gozukuyor. yer olarak da acapulco kalmis aklimda.

http://www.whdf.com/
  • izlemesi çok keyifli. şu an atv ile yaşanabilir bu keyif.
  • yamaç atlayışı olarak adlandırabiliriz,havada çeşitli seknronize hareketlerle estetik atlama yarışıdır ve atladıktan sonra ne kadar az su sıçratırsan alacağın puanın bir o kadar artacağı bir spordur.redbull sahipliğinde türkiyede antalya da 8 ağustos 2009 da yapıldı,1.rus sporcu artem silchenko 2.ise orlando duque olmuştur türk olarak da bizi erinç kuzucu temsil etti.
  • bir plus 44 şarkisi

hey silly girl, i think i got a thing for you
    from late nights spent driving in this stolen car
    the years we wasted living in this desert town
    haven't broken us so far

hot afternoons we climbed onto the neighbor's house
    breathed deep and jumped into a waiting sky
    our bare feet were framed on the horizon
    i felt the future in your eyes

it was the promise of summer
    we sealed it with a kiss
    this time i'll do things proper
    how did it get to this?

dear you, tonight lets get ahead of ourselves
    cause now, i barely can remember
    yesterday stretched on for so long
    tomorrow feels like forever

my god, you know how much i needed this
    these days are filled with such disaster
    sometimes i think that life will never be the same
    sometimes i think that's the answer

and she said

here comes the promise of summer
    let's seal it with a kiss
    this time i'll do things proper
    how did we get to this?
  • bildiğiniz yüksek bir yerden denize harala gürele atlama olayıdır. ilk yapıldığın da yüzde ki ifade enfestir. her ölümlünün en az bir kez denemesi şiddetle tavsiye edilir.
  • (bkz: yamaç atlayışı)

videolardan izlerken bile adrenalin seviyesini yükselten bir tür spor dalı. atlanan yüksekliklerden ötürü ciddi hazırlık gerektirdiğini düşünüyorum. balık şeklinde bile atlayamayan şahsıma keşke ben de yapabilsem dedirtmiştir.

bazı atlayışçıların atlayacak yeni yerler keşfetmek için çıktıkları yolun sonunda ulaştıkları yeri gösteren şöyle bir video var.

buyrunuz;

`http://www.redbull.com/…f-diving-cenneti-kesif-izle`
  • severim ben bu sporu. eurosport'ta falan denk geldikçe izlemeye çalışırım. olimpiyatlarda da izledim elimden geldiğince. izlerken de hep "neden bunlar suya su püskürtüyorlar yahu" diye düşünürdüm. bir türlü sebenini araştırmak nasip olmamıştı, kısmet bugüneymiş, sebebini buldum. yarışmacılar atladıktan sonra o kısıtlı süre içersinde dalacakları havuzun/denizin vs. uzaklığını algılayabilmeleri içinmiş. böylelikle buna göre hareketlerini planlayacaklar, suya girişlerini vs maksimize edebilecekler. öylee llaaaapppss diye balina gibi suya düşmeyecekler.

bu bilgiyi de öğrenildiğinde ufku 2 katına çıkaran bilgiler başlığına yazma ucuzluğuna girmedim dikkat ederseniz.
  • türkiye'de amatör olarak yapabileceğimiz yerleri bilen arkadaşlar yeşillendirirse müteşekkir olurum.
hesabın var mı? giriş yap