şükela:  tümü | bugün
  • nesine aşağılandığını anlamadığım yorumdur.
  • “kıyaslanmak istemediğin o ülkelerdeki o görüntülerin sebebi kim delikanlı?” desen apışıp kalacak bir goygoycunun yorumu.
  • “muhabirin dediği yalandır, türkiye’de böyle görüntüler görülmüyor” diyebileniniz var mı?

yok.

edit: bana mesajlar geliyor, türkiye’de bu kadarı da yok diye. bu ülkede kaza yapan karpuz yüklü tırı yağmalayan insanlar var. basit bir trafik kazası bu. büyük çaplı bir olay çıksa, neler olur siz hesap edin.
  • neden hakaret olsun dedikleri yaşanmadı mı türkiye'de ?
    kendilerini demokrasinin kalesi olarak görmelerine bizden yüksek görmelerine gülünebilir ama gerçekeri yok sayınca faşizan bir şekilde yönetildiğimiz gerçeği değişmiyor
  • gerçekler acıdır. aşağıdaki soruları soruyorum size.

1-yalan mı?
    2-bir kişinin keyfine göre ülke yönetilmiyor mu?
    3-bir gösteri olduğunda polis allah ne verdiyse girmiyor mu? kör olan, sakat kalanlar, hatta ölenler olmadı mı?
    4-bu olaylar yaşandığında toplumun büyük çoğunluğu "iyi olmuş" demedi mi?

üzülerek de olsa cnn muhabirinin yorumu doğrudur. dünyada hiçbir ülke şu anda kendini türkiye ile aynı klasmanda görmek istemez hele ki gelişmiş olanlar. siz kendi fanus dünyanızda türkiye'yi süper güç sanmaya devam edebilirsiniz tabi. bu arada abd'de iç savaş çıkmaz. iç savaş çıkmasın diye göstericilere müdahale edilmiyor. yoksa onlar da biliyor adam vurmayı.
  • insanımızın gerçek ve gerçekçi olmakla pek işi kalmadığı için muhtemelen "dıj gücler bizi gıskanıyor" hikayesi devam edecektir.
  • adam haklı.
  • dışarıdan bakılınca öyle duruyoruz niye bu kadar şaşırdınız dediğim yorumdur. tek benzerlik yağma mı olması gerekiyor? ali ismail ne için öldürüldü?
    edit: burada kendinizi bu kadar aşağılık görmeyin diyenlerin alayı demagoji yapan vatan hainidir. vatanını gerçekten seven biri bu gerçeklikten rahatsız olup onu düzeltmek için adım atar, bunun sebebi olan kişileri değiştirecek şekilde oy verir. ama siz ne yapıyorsunuz? bu durumun gerçekliğini gören asıl vatanseverlere fetöcü, pkklı vs yaftası yapıştırıyorsunuz. asıl vatan hainleri sizlersiniz. fetö ve pkk yaftasını yapıştırmadan bir dönün aynaya bakın. sınırda davul zurna ile pkk karşılayıp fetocülere ne istediler de vermedik diyen babam değil. vatan hainleri.
    edit2: ha bir de mısır, tunus vb ülkelerde yaşananların tek sorumlusunun (abd'nin parmağı yoktur demiyorum) abd olduğunu söyleyen tipler var neremle gülsem bilemiyorum. ha yani mısır ve tunus halkı süperdi, demoktasinin zirvesiydi abd çok çabalayıp bozdu he mi? sığır sürüsü, böyle güdüyorlar işte sizi. sen demokrasi konusunda, insan haklarında, eğitimde, ekonomide sağlam bir ülkeysen abd vs fıs gelir. geçin bu salak avutma teranelerini. salağın biri de bu ülkede insanlar ne zaman eline silah aldı sokakta demiş. gezi'de elinde palayla gezen ruh hastası neydi, sevimli hayalet casper mı?
  • --- spoiler ---

amerika halkı; iktidarı eleştiriyor diye, amerikalı politikacının maden kazası sonrası madenciyi tekmelesini unutmadı.

--- spoiler ---
  • farkımız yokmuş işte sayın koduğum denilesi tespit.