• üniversite yıllarında sık sık evine misafir olduğum, iyi dostlarımdan birinin ev arkadaşını aklıma getiren türbanlıdır.

bu benim samimi arkadaşımın ev arkadaşı olacak zevata, evli ve çocuklu, yaşça büyük bir türbanlı her hafta, bilemedin iki haftada bir vurduruyordu. hatta çat kapı gittiğim zamanlarda iki kere de ben denk geldim kadına. böyle yolda görseniz "abla-teyze" diyeceğiniz, otobüste yanınızda dikilse kalkıp yer filan vereceğiniz bir tip..yani hem kılık kıyafet hem de sıfat-cemal olarak tam bir anadolulu türbanlı bacı..

arkadaşım, ev arkadaşı için, "amk karının kocası bir gün evi basacak, arada beni de kesecek, başımıza bela getirecek gerizekalı, ne sikim buluyorlar birbirlerinde bir türlü anlayamadım" der dururdu. neyse ki başlarına böyle bir şey gelmedi, ikisi de hala hayatta zaar *

hayır ben türbanlı bacıların da bir kaçamağı, hovardalığı, seks hayatı olmasın demiyorum..ama benim anama, kız arkadaşıma, kız kardeşime, ne bileyim nişanlıma başı açık diye bu dinci orospu çocukları tarafından "ya satılıktır ya kiralık" gözüyle bakılırken, öğrenci evinde 20'lik çocuklarla sikişen evli-çocuklu kadınların sırf başı kapalı diye ahlak timsali olarak gösterilmesini de hazmedemiyorum be abi...yanlışsam yanlışsın deyin..
  • (bkz: ilk ben sana geldim kabul ediyorum)
    (bkz: bana tecavüz etti)

ironiyi çözemedim.
    adama yazık olmuş bence.

(bkz: hem pastam dursun hem karnım doysun)
  • toplu gösterim yapalım:

(bkz: örtülülerin daha namuslu olmalarını bekleriz)
    (bkz: alkol testi bir başörtülüye hakarettir bana göre)
    (bkz: allah'a inanan biri nasıl başımı örtmeyeceğim der)

sayın ıslak dudaklı, tahıl beyinli, vıcık vıcık riya akan suratlı, kendine demokrat muhterem "örtülülerin daha namuslu olmalarını bekleriz" diyen kişiye bu bacıyı örnek vermek caiz midir?

al bir tane daha: (bkz: başı açık iki kadından biri hayat kadınıdır)

siz türbanla ahlakı böyle özdeşleştirir iseniz birileri de gelir yanıldığınızı göstermek için bu bacınızı örnek verir işte.

(bkz: şüphesiz bunda düşünenler için ibretler vardır)
  • öncelikle, sen haksızsın ibne diyeceğim kadın. o da sırf adamı öldürdüğü için, ne olursa olsun böyle bir hakkı olmadığı için.

diğer konudaysa zaten ortak bir yanlış var, mektuptan belli ki iki taraf da gayet isteyerek böyle bir işe kalkışmışlar. yanlış ya da doğru, kendi kararları. orada bize laf düşmüyor ne yazık ki.

çocuklara üzüldüm. bunu bilerek yaşamak kolay olmayacak onlar için. eşi de keza, eğer düzgün bir adamsa yazık olmuş güzelim aileye. ama bundan fazla yorum yapmak bizim haddimiz değil.

birkaç entry üstte kadın sırf türbanlı diye ikiyüzlülük yapıldığına dair bir yazı var. bu konuyla alakalı bir yorum yapmamış olmama rağmen, ben de aklımdan "oha lan bir de türbanlı kadın" diye geçirdiğim için sana da birkaç lafım var:

birincisi, türbanlı kadının bunu yapmasına şaşırmamın sebebi; türban takan kadının islam şartlarına göre yaşıyor olması gerektiği algısına sahip olmam. bence gayet normal bir düşünce, yoksa neden türban taksın değil mi? şaşıracaksın ama bu düşünce, islami şartlara göre yaşamayan bir diğer kadının da "ahlaksız" olduğu anlamına gelmiyor.

şöyle açıklayayım; herhangi bir dine mensup olmayan ya da olan ama ona göre yaşamayan bir kadının, bir erkekle beraber olmasını ya da eşini aldatmasını, sadece şu yüzden türbanlı kadından ayırırım : türbanlı kadın ikiyüzlü, çünkü inançlı gibi görünüp, dininin yasakladığı şeyleri yapıyor. yani kendi dinine göre, ahlaksız bir kadın. burada türban zaten sadece dini temsil ettiği için kalkıp da başka ahlak kurallarından bahsetmek doğru olmaz, çünkü o kurallar herkesi kapsar.

senin dediğin gibi "başı açık olanın ahlaksız olduğunu ön koşul olarak" kabul etmiyorum anlayacağın. farklı kulvarlarda bulunduklarını düşünüyorum. fazla kafa yormadan, portakal ile elmayı toplamaya kalkmamanı öneriyorum.

edit: "2 entry üstte" demiştim, arada gelen entryler olmuş. "birkaç entry üstte" olarak düzelttim.
  • türbanlılara pozitif ayrımcılık yapıyor, bunu savunuyor sonra da bu başlığın yazılışına bok mu atıyorsunuz? tebrikler tam bir ikiyüzlüsünüz.
  • bu ülkede hırsızlık, zina artık daha da normallesti. dini türbandan ibaret sanıyorlar. ahlaktan haberleri yok.
    kadın hem zina yapmış hem de can almış.
    türk filmlerinde hayat kadını bile olsa kadın tövbe edince başını kapatır , edepli uslu başı önde yaşar giderdi. bunlar tersten gidiyor. önce baş kapanıyor sonra her türlü ahlaksızlık dolu dizgin.
    bunlar yüzünden güzelim dinimin itibari hem içerde hem dışarda sürünüyor. milleti dinden imandan soguttular.
    bir de hacı hoca tayfası var ki allah çocuklarımızı korusun.
  • mektubu okudum, kadın haklı. ölen adam kadınla yaşadığı bu ilişkiyi sağa sola anlatmış. kadına türlü acılar çektirmiş. kadın dayanamadı demek ki.

tabi bu eşine ve çocuklarına ihanet ettiği gerçeğini değiştirmiyor. evli bir kadınla beraber olarak, aynı ahlaksızlığı adam da yapıyor. mektuba göre adamın ekstrası daha fazla, o kadar.
  • kimsenin okumadığı, okuduğunu anlamadığı yaftalamaktan ve etiketlemekten başka bir şey yapmadığını gösteren başlık olmuş.
    kadının mektubunun sonu-eğer mektup doğruysa- alttaki şekilde bitiriyor.

"sana son olarak şunu söylüyorum. ümit, en değerli şeyle tehdit ediyorsun ya. beni öldür. onu yine de alma. bunu asla yapma. ne olursa olsun bunu yapma. beni azıcık sevdiysen azıcık bunu yapma. yazık etme. benimle birlikte bir çok insanı yıkma. yoksa sana da yaşamak haram olur. ümit kendine gel. silkelen artık"

ölen adam, oğlanı -oğlunu- kadının elinden almakla tehdit ediyor. kadın bunu yapma beni öldür bunu yapma diye yalvarıyor. çocuklarının yaşayacağı yıkımı düşündüğü için de mektubun başında dediği gibi son çare adamı öldürüyor. bir anneyi çocuğunu almakla tehdit ederseniz, sonucuna katlanırsanız. dünyanınım her yerinde, dünyadaki tüm canlılar için normal sonuç.
  • olay trajik, altında yapılan yorumlar trajikomik.

türban, cennet, cehennem, ahlaksız, muhafazakar vs. salak saçma muhabbetleri kıymetli sözlükçülere bırakarak, okuyacak kadınlara faydalı bir şeyler yazmak istiyorum ben.

sevgili kadınlar, kadınlarımız!

hayat görüşünüz ne olursa olsun, bazen başka erkeklerle cinsel doyum yaşamak isteyebilirsiniz. aslında herkes ister bunu, ister yaratılış deyin ister evrim vs. evet, insan bunu ister.

siz, bir adım daha atıp bunu fiiliyata geçirmek isteyen siz, evet siz. dikkatli dinleyin beni: erkekler konu sex olduğunda şeytana dönüşen canlılardır. erkeklerin seks için aşık taklidi yapması başlığında da çokça tartışıldığı gibi, erkeklerin bir kadına ulaşmak için yapmayacağı maymunluk, kötülük yoktur. sizi o anda o kadar istiyordur ki, onun size aşık olduğunu sanırsınız.

zira yedi numaradaki asiye'nin de dediği gibi, kadın düşünmez hayal kurar.

siz de muhtemelen o erkeğin size kesinlikle aşık olduğunu sanırsınız. halbuki yok öyle bir şey.

o adamın amacı, karısından fırsat bulduğu anda gelip bedeniniz üzerinde iğrenç fantezilerini gerçekleştirmek ve sonra da bunu olabildiğince çok arkadaşına anlatıp, onların gözünde alfa pozisyonuna ulaşmaktır. sizin duygularınız, onurunuz hatta hayatınız vs onun umurunda değildir.

o yüzden, varsa böyle bir niyeti olan, asla ama asla tanıdığınız ya da sizi tanıma olasılığı olan bir adamla yapmayın böyle işler. erkeklerin çenesi durmaz bu konuda, ifşa eder.

sosyal medyadaki bir sürü vücut geliştirme yapan, kültürlü, fit adamdan biriyle de düşünüyorsanız, en az 1 ay kadar muhabbet edip öyle geçin eyleme ve ne olursa olsun dikkatli olun, özel bilgileriniz sizde kalsın.

burası türkiye, muhatabınız da türk erkekleri. sex denen şeyi karşılıklı bir keyif olarak değil, size kötülük olarak algılayan çomarlarla dolu bir ortamda aşık falan olursanız vay halinize.

hem sizde o iki göğüs varken en harikasını bile kendinize kul köle etmek elinizdeyken, onlara kul köle olmak nedir yahu? süründürmenin verdiği zevk sexte yok ki...*
hesabın var mı? giriş yap