şükela:  tümü | bugün soru sor
 • herhangi bir nedenle çıkabilecek tırışkadan kavga. kavga eden veletler iki dakika sonra mutlu mesut oynamaya devam ederler genelde.
 • çocuklarla sınırlı kaldığı sürece olağan bir durumdur.

  ne yazık ki güzel ülkemin güzel insanları olayı büyüterek aileler-aşiretler arası bir rezalete çevirebilmektedir.

  yaklaşık 15 sene kadar önceydi, böyle bir olay benim de başıma geldi. mahallede osuruktan bir sebeple yan komşunun çocuğuyla birbirimize girdik. bir iki yumruklaştık, geçti derken, yan binadan çocuğun anneannesi, dedesi, amcası, kardeşleri vs. döküldü, neye uğradığımı şaşırmak bir yana çocuğun anneannesi benim kollarımı tutarken, çocuk eline sardığı tülbentin içinde ekmek bıçağıyla çıkageldi. neyse ki mahallede durumu gören trakya lobisi beni yalnız bırakmadı ve tırs tırs kaçtım.

  aradan bir iki sene geçti. sokakta yürürken arkadan bir eleman sesleniyor, ama adımı yanlış hatırlıyor olsa gerek, aynı harfle başlayan başka bir isim söylüyor. meğer kavga ettiğim çocuk, büyümüş adam olmuş, benim iki katım, bu ve arkadaşı tuttular beni mahallenin doğuluların yoğunlukta olduğu tarafa götürmeye çalışıyorlar. yine bizim şoparlar durumu gördü ve müdahale etti, olay dağıldı.

  ertesi gün annesi, koca herifi kulağından tuttu getirdi, özür diletti. meğer çocuk, başka şehirde yaşıyormuş, senede birkaç gün anneannesine kalmaya geliyormuş. biz de denk gele gele o zamana denk gelmişiz. neyse bu da böyle bir anımdır.

  şuraya dün erzurumda yaşanan benzer, ama daha beter rezil olayın haberini de bırakalım:

  kaynak