• valla çok haklı bir yazıdır, burda yöneticiye düşmez diyenler toplu yaşıyorsunuz az sesinizi azaltın yoksa müstakil eve taşının, biz sizin bagirtinizi çekmek zorunda mıyız?
  • ya bir de iki kişinin durumu seni niye ilgilendiriyor, ister ayrılırlar ister ayrılmazlar diyenler olmuş. klasik ortaokullu lafı sananeler de havada uçuşmuş.

evet iki kişinin arasında ilişki olayı.o zaman iki kişilik yaşasınlar. ortalığı inleterek herkesi ilişkiye dahil edeceksin, biri bir şey dediğinde hemen iki kişilik. öyle bir şey yok. o iki kişinin arasındaki mesele eğer oradaki herkese yansıyorsa gayet de laf etme hakları oluyor. saçma sapan şeylere duyar yapmayın. sırf ilişkileri var diye dokunulmazlık mı alıyorlar.
  • içten ve haklı bir isyan.

götleri yemiyor ayrılmaya; kendi rahatsızlıklarına milleti de sokuyor korkak kesim.

mutsuzsan, ilgi görmüyorsan veya aldatıyor/aldatılıyorsan; yeni, mutlu, huzurlu bir opsiyon açabilme gücüne sahip olmalısın.

tersini yaptığımızda; zamanında boşanamayan çiftlerin çocukları olarak hayata özgüvensiz ve mutsuz bireyler yetiştiririz.
  • ıkinci entrye hitaben yazıyorum.koskoca apartmanı rahatsız ederken, mahremini ortaya sererken yapıpanlar taciz olmuyomuş da rahatsız olan kişiler tepki gösterince mi taciz oluyormuş.
  • kağıt yazmak haddini aşmak olsa da son derece haklı bir serzeniş. benim yan komşum olan geri zekalılar da toksik ilişkilerini tüm binaya yansıtıyorlar, o yüzden çok iyi anlıyorum. bangır bangır müzik dinleyen olsa ya da çocuk ağlaması falan olsa yemin ederim tolere edeceğim ama bunların kavgalarını "polisi aramam gerekir mi acaba?" diye bir de dinlemeye mecbur hissediyorum, bu salakların gerginliğiyle ben de geriliyorum.

(bkz: dertliyim sözlük)
  • tc toksik iliskilerinden rahatsiz olmus yonetici mesajidir.
    bizim ulkede iliskiler boyle yuruyor. birbirlerinin arkasindan dedikodu ile birbirlerine dolup tasip kavga ediyorlar. tartisiyorlar daha sonra da hicbir sey olmamis gibi ask ask ask.sacma sapan iliski bicimleri.
  • sessiz olun insanların sizden rahatsız oluyor yazması kafi iken akıl veren yönetici açıklaması.

ayrılın kısmı hariç gerisi doğru daha doğrusu ilgili yerlere bildirim yapmak.

ikinci entyre not :)

bir de bunu türk usulü taciz ile suçlayan var . kendisine çokkulturluluk, cokkulturlu psikolojik danışma okumayı öneriyorum.

avustralyalı zerre türkçe bilmeyen danışanın türklere ait bir çok davranışı taciz ahlaksızlık manyaklik olarak görebilir. sen ona hak veriyorsan çok daha önemli problemlerin var demektir .

örneğin türkiye'de bir kız babasının istemediği biri ile evlenemiyor ise ona doğrudan ozguvensiz demek doğru olamayan bir tespit olacaktır. ancak aynı kişi ebeveyn çocuk ilişkilerinin bizim ulkemizdeki gibi olmadığı abd de ise farklı düşünmek olası olacaktır. biz buna kültürü dikkate almak diyoruz.

olay durumlar bağlamında değerlendirilir. danışanınıza olayları bağlamında değerlendirme yetisi kazandırın. her şeyi avustralya ile değerlendirir ise daha çook orselenir :)
  • en sonunda cinnetin eşiğine gelmiş apartman sakinlerinin serzenişidir.
    burada paylaşılan yönetici bildirimlerinin hiçbirine destek vermedim.
    ancak bu bildirim haklıdır.

en basit örneği:
    eski oturduğum apartmanda üst katımda beraber yaşayan çift her gece olmasada haftada 4 akşam kesinlikle kavga ederdi. basit bir kavgadan bahsetmiyorum cam çerçeve iniyordu. çıktım uyardım olmadı, polis çağırdım olmadı, gece saat 2den sabah saat 6-7'ye kadar aralıksız bir bağırma, evin içindeki eşyaları yerinden sökme, kırma dayak, darp aklınıza ne gelirse.
    böyle 10 ay geçti ne uyku, ne sinir hiçbir şeyim kalmadı. en sonunda çok sevdiğim evimden taşınıp farklı bir semte geçiş yaptım.

ben insanım delirdim artık, evimde 2 kedim var onlar bile manyağa başlamıştı. yeni evimizde ikisi de aylardır mışıl mışıl uyuyor hırçınlıkları kalmadı. demem o ki bu tarz sözde aile olan veya birlikte yaşayan çiftler kesinlikle huzur bozuyor.

ekleme:
    sanmayın bu insanları uyardığınızda ya biz hata yaptık kusura bakın dediklerini. adamla ayrı konuştum, kadınla ayrı konuştum, gecenin 2sinde tavana süpürgeyle vurdum, polis 5 kere çağırdım, sizi şikayet edicem yeter diye çıktık kavga ettik. bütün apartman birleşip kapılarına gittik, yok kardeşim yok, böyleleri kesinlikle anlamıyor. polis geliyor kadına diyor şikayetçi misin? kadın yok dediği anda gidiyor. kapının önündeki cam kırıklarını gösteriyorum, camı çerçeveyi indirdi diyorum kusura bakmayın şikayetçi değiller birbirlerinden diyor ve gidiyor.
  • (bkz: #128917125)
    memleketin psikoloğu böyleyse eğitimsiz cahilini siz düşünün.komşum her gün bağırıp çağıracak gece yarısı kapı duvar çarpıp kavga edecek komşularının rahatsız olabileceğini umursamayacak ve ben o kişiyi uyarınca taciz etmiş olacağım ha.burada uyaran taciz etmiş olmaz çünkü bu eylemi yapan komşunuz direkt olarak sizin haklarınıza tecavüz etmiş.
    şehirde yaşamanın kuralları vardır, köylü gibi yaşamak isteyen köyüne dönebilir.
  • kağıt yazmak haddini aşmakmış. adam mı öldürelim? 2 kat aşağıdan gelen seks seslerinden çocuk uyanıp bu ne derse kağıdı asarsınız. ben gürültülü seks için kağıt astım gel hesap sor bana. eve bir süre misafir sokamadık oturma odasına çığlıklar geliyordu. yüzyüze münakaşa etmektense isim vermeden kağıt asmak daha insancıl. öncesinde yönetici ile görüşülür.
    iyice b*ku çıktı yok kadın hakları yok tacizci. ne alakası var bunlarla.
    yasalarla ev sakinlerinin huzuru koruma altındadır. polisi ve zabıtayı ararsınız bizim yetkimiz yok der. yasayı uygulama kolluk kuvvetin gorevidir ama bundan haberleri dahi yoktur. yine yasada tutanak ve para cezasından bahseder ama polisi ararsın benim yetkim yok der. eminim tüm yollar ve sabır tükendikten onra yazı asılmıştır.
    burada gürültücüleri savunanlar bence ergen çünkü haktan yasadan bürokrasiden zerre haberleri yok.
hesabın var mı? giriş yap