• adet sancısının doğumla geçeceği sanrısı.
  • yalnız kalma korkusu.
  • başbakanın yapmamızı istemesi.
  • ileride yaşlanınca kendisine bakacak birisinin olmasını istemek. çok bencilce bir istek olduğunu düşünüyorum.
  • çocukla birlikte, yeniden doğacağını sanmak.
    "çocuğum şöyle akıllı, böyle sportif, müthiş donanımlı süper bir insan olacak. (iç ses: benim için artık çok geç)"
  • çocuk sahibi olmak nasıl bir duygu, bilinseydi, neden falan pek aranmazdı.
    veya nedenler sadece bahane olurdu.
  • can sıkıntısı
  • insan ırkının yok olmasını önlemek*
  • dusunuyorum, tasiniyorum mahalle baskısı (gavur da peer pressure diyo) disinda elle tutulur bir neden goremiyorum. digerleri zaten kolayca curutulebilir nedenler, tek kalemde geciyorum.

ben ise kendimi yapmak isterdim tekrardan. aha boyle klonlaticam kendimi, huyumu suyumu biliyorum, gercekten beni anlayabilecegini bildigim bir babanin beni yetistirmesini cok isterdim. hatta benim kromozomlarimdan y'yi x'le degistiyim, oyle bi kadin olsa, sevsek birbirimizi, sonra onu da klonlasak, hep beraber denesek nasil olucak.

pasopompa cennetinden yapabilecekleriniz programi sonra eriyor, saglicakla kalin...

(bkz: cocuk istemeyen erkek/@pasopompa)
  • çirkin dünyanı güzelleştirme çabası.

sonra o çocuk büyüdüğünde ,zaman ilerledikçe daha bireyselcileştiren, yalnızlaştıran ve ötekileştiren dünya profili nedeniyle, "en az seninki kadar" çirkin bir dünyası olması. dünyasını güzelleştirmek için çocuk yapması.

sonra onun çocuğu büyüdüğünde...

olan hep çocuklara oluyor.
hesabın var mı? giriş yap