• cocukluk mallikla harmanlanmis bir olgu. giden kamyonun arkasina asilarak gitmek malliklardan ve tehlikeli seylerden biri. bir digeri de sinek ilaci araci pesine takilip sinek ilaci kimyasallarini cigerlere cigerlere cekmek. evet..
  • nasıl bir kafa yapım vardı bilmiyorum ama evimiz bir yokuşun en tepesinde bulunuyordu.

sırf heyecan olsun diye bir araba gelirken son ana kadar bekleyip koşarak karşıdan karşıya geçiyordum. bu olay sonucunda eğer şoför arabadan inip bağırıp çağırırsa da ağlayarak eve gidiyordum.

sanırım bende biraz mallık vardı.
  • inşaatın üst katından kum tepesinin üzerine atlamak.

buna rağmen, ne bir çivi battı ayağıma, ne bir yerimi kırdım. sıfır yara bere ile atlattım o yaramazlık zamanlarını.
  • elimdeki iğneyi yetisemedigim dolaba değil de prizin deliğine sokmustum. mallik iste.
  • tehlikeli değildi sanırım ama çöplüklerde dolaşıp kendime evcilik oyunum için oyuncaklar toplar idim:)
  • kireçle şişe patlatmak, karpitle teneke fırlatmak, boru ile atılan külahların ucuna iğne koyup ağaçlara saplamaya çalışmak, derby yapıştırıcı ile yollar, desenler çizip ateşe vermek, vb.
  • tuz ruhu + çamaşır suyu kombinasyonunu herkes yapmıştır, çok klişe o nedenle onu geçiyorum.

acemi halimle maden pistinden sopasız kaymak. neyime güveniyorsam.. tek parça halinde tamamladım mı? tamamladım. şimdi zaten istesem de yapamam, en ufak bi çatlağımın olmaması lazım.

keşke jujutsu da öğrenseymişim.
  • araba çakmağını bile isteye parmağıma basmak. çok merak etmiştim, gerçekten yakıyor mu diye. yakıyormuş.
  • gazete kağıdını sigara gibi sarıp sobada yakmak, divan * altında kibritle oynamak, 5. kat pervazından sallanmak gibi kamikaze tipi şeyler.
    kırk sene sonra annemin yanında yaptığımız şeyleri anlattık annem anksiyeteden sabaha kadar uyumadı. hem yapmışız hem belli etmemişiz. komando kardeşler *
  • torpili kavanoza, kiremite koyup patlatmak. ancak iki kişi yapıyorduk. biri yakıyor diğeri torpili bırakıyor ve kaciyorduk deli gibi.
hesabın var mı? giriş yap