• normal ailelerde iç karışıklığı önleyen bir moda olsa da, bizim ailede bu mevzu savaş çıkarır. ne savaşı lan diyorsun, anlatayım; geçenlerde valideyle konuşurken, bir gün çocuğum olursa, 2 tane isim koyarız dedim. madem öyle ikisini de ben koyayım dedi. mete han'dan girdik, oğuz kağan, işbara kağan, il-bilgehan falan derken, baybars kültegin'den (?!?) çıktık. lan ben bedelli askerlik bekliyorum, çocuğun adı ne? alper tunga. breh breh. 15'ine varmadan bedelli mi yaptın şerefsiz diye kılıçtan geçirir bu piç beni. durup dururken arıza çıkartır, hadi eyvallah ben orta asya'ya gidiyorum falan der. gidişin olsun, dönüşün olmasın amına koyayım ya. rüyalarıma giriyor kaç gündür.
    neyse, ben bora mir koyacam ama. madem devlet kuracak, gondor'dan başlasın pezevenk.
  • yeni çıkmayan, ezelden beri var olan moda.
  • bundan 20 - 30 küsür sene önce de olan moda. manyak mısınız lan nesi son yıllarda moda olmuş ?
  • yeni değil, yüzyıllardır devam eden moda.

(bkz: mustafa kemal)
    (bkz: mehmet akif)
  • benim için bu modayı bitiren arka sokaklardaki hüsnü karakteridir.
    (bkz: haydar berk)
  • ikinci ismi can olmasında. bıktık berkcan, mehmetcan, ahmetcanlardan
  • soyle ozetlenebilecek olandir.

boyle
  • daha önce hiç dikkatimi çekmese de gerçekten böyle bir moda var. ne zaman hamile kaldım orda burda insanların koyduğu isimleri incelemeye başladım hayret ettim. iki isim koyma manyaklığı !!
    hani eskiden anane babane dede adı konurdu ilk isim olarak. duyunca anlardın zaten. burhanettin berk ya da sıdıka merve.. bilirdin ilk isim atalardan yadigar. şimdiki iki isim koyma çılgınlığının atalarla ilgisi yok tamamen aç gözlülükten. bu ismi de beğendim şu ismi de beğendim o zaman ikisi de benim olacak!!! en değişik isimler benim çocuğumda olacak!!

ayaz aras, eymen efe, yağız poyraz, alya mira, lina asel, emir aren, lena hira, maya ada, duru ela, elisa beril, erva belinay vs...
    bu ne alla aşkına??!?
  • bi arkadaşım var böyle çift isimli, yetmiyor bi de göbek adı koymuşlar. hatta soyadı yine isim kıvamında "ayşe fatma hüsniye nur" gibi bişey çıkıyor ortaya bu kızın bi de evlenince çift soyadı kullandığını düşünün şimdi. head shot! her an ileri derece şizofreni teşhisiyle hastaneye kaldırılmasını bekliyorum.
  • eğer yeni moda olmuşsa ben bildiğin hipster olmuşum.

"i had two names before it was cool"
hesabın var mı? giriş yap